Reklama

Reklama

PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka 0:3 w półfinale Orlen Ligi

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki zrobiły krok w kierunku wielkiego finału Orlen Ligi. W pierwszym meczu półfinałowym podopieczne Bogdana Serwińskiego nadspodziewanie łatwo wygrały na wyjeździe z PGE Atomem Trefl Sopot 3:0

Pierwszy set od początku toczył się pod dyktando "Mineralnych", które prowadziły już 18:11. Prym w ekipie z Muszyny wiodła Katie Carter. Przyjezdne przewagi nie roztrwoniły i wygrały pierwszą partię pewnie 25:20.

W drugim secie wydawało się, że powtórzy się scenariusz z inauguracyjnej odsłony. Muszynianka na pierwszej przerwie technicznej prowadziła 8:5. Gospodynie jednak ruszyły w pogoń i doprowadziły do remisu 13:13. Później kibice oglądali zaciętą walkę. Ostatnie słowo w tym secie należało do "Mineralnych", które wygrały 25:22.

Muszynianka złapała wiatr w żagle. W trzeciej odsłonie dominacja przyjezdnych nie podlegała dyskusji. Ich w pełni zasłużony triumf przypieczętował atak Carter, która uznana została za najlepszą zawodniczkę spotkania.

Drugi mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się w piątek 17 kwietnia również w Ergo Arenie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

Reklama

PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka 0:3 (20:25, 22:25, 15:25)

PGE Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Zuzanna Efimienko, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Maja Tokarska, Anna Miros, Falyn Fonoimoana,.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Katie Carter, Karolina Różycka, Justyna Sosnowska, Danica Radenkovic - Paulina Maj-Erwardt (libero).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Muszynianki.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje