Reklama

Reklama

PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 0:3

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarki Chemika Police od obrony tytułu mistrza Polski. W sobotę w trzecim spotkaniu finałowym Chemik wygrał na wyjeździe 3:0 z PGE Atomem Treflem Sopot.

To było jednostronne spotkanie, w którym sopocianki nie były w stanie nawiązać walki. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich meczów rozegranych w Szczecinie, drużyna, która wygrała pierwszego seta nie zeszła z parkietu pokonana.

Reklama

W inauguracyjnej partii gospodynie dotrzymywały kroku przyjezdnym tylko do stanu 11:11. W tym momencie zawodniczki Atomu całkowicie się pogubiły, co wykorzystały siatkarki Chemika, które zdobyły 5 pkt z rzędu i wyszły na prowadzenie 16:11.

Trener sopocianek Lorenzo Micelli przeprowadził potrójną zmianę - wymienił atakującą, rozgrywającą oraz środkową, skorzystał także z dwóch przysługujących mu przerw w grze, ale te manewry nie przyniosły powodzenia. Jego zawodniczki nie mogły poradzić sobie z zagrywką policzanek i gładko przegrały tę odsłonę 16:25.

Drugiego seta gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 9:4 oraz 12:8, ale za chwilę był remis 12:12. Skuteczny blok zespołu gości - dwa razy w ten sposób zatrzymane zostały Katarzyna Zaroślińska oraz Falyn Fonoimoana - sprawił, że zrobiło się 18:13 dla mistrzyń Polski, które bez problemu utrzymały tę przewagę.

W trzeciej partii po asie serwisowym Any Bjelicy siatkarki Chemika objęły prowadzenie 10:5. Gospodynie starały się zniwelować tę przewagę i w pewnym momencie przegrywały tylko 13:15, ale na więcej rywalki już im nie pozwoliły.

Trzeci mecz finałowy: PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 0:3 (16:25, 20:25, 19:25)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Chemika. Czwarte spotkanie odbędzie się w niedzielę (17.00) ponownie w Gdyni.

PGE Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Zuzanna Efimienko, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Falyn Fonoimoana, Anna Kaczmar, Deja McClendon, Anna Miros, Maja Tokarska

Chemik Police: Agnieszka Bednarek-Kasza, Ana Bjelica, Małgorzata Glinka-Mogentale, Maja Ognjenović, Stefana Veljković, Anna Werblińska - Mariola Zenik (libero) - Aleksandra Krzos, Katarzyna Mróz.

Dowiedz się więcej na temat: chemik police | Atom Trefl Sopot | Orlen Liga | siatkówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje