Reklama

Reklama

Orlen Liga: Polski Cukier Muszynianka - Impel Wrocław 3:2

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki wygrały u siebie z Impelem Wrocław 3:2 (25:16, 25:22, 24:26, 15:25, 15:10) w drugim meczu o brązowy medal mistrzostw Polski. Podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadzą w rywalizacji do trzech zwycięstw 2-0.

Tylko na początku inauguracyjnego seta kibice "Mineralnych" mogli drżeć o wynik. Wskutek szkolnych błędów podopiecznych Bogdana Serwińskiego było 1:3. Jednak na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodziły przy wyniku 8:6, a po kilkunastu minutach było 21:11. Ostatni punkt Muszynianka zdobyła po autowej zagrywce Moniki Ptak.

Więcej emocji ok. 600 osób, które były na trybunach, przeżyło w drugiej odsłony. Impel potrafił doprowadzić do remisu 22:22. Jednak potem skutecznym atakiem popisała się Karolina Różycka, a potem dwoma Katie Carter.

W trzecim secie było 24:23, ale drużynie z Małopolski nie udało się wygrać tego meczu 3:0. Po autowej zagrywce Carter Impel wyrównał, zaś w trakcie gry na przewagi zachował więcej zimnej krwi. Wrocławiankom udało się doprowadzić do tie-breaku.

Reklama

W nim drużyny zmieniały strony przy wyniku 8:6. Po chwili było 14:7, 15:10 i to Muszynianka jest o krok od zdobycia brązowego medalu.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Impel Wrocław 3:2 (25:16, 25:22, 24:26, 15:25, 15:10)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Muszynianki. Trzeci mecz odbędzie się w sobotę we Wrocławiu.

Polski Cukier Muszynianka: Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Katie Carter, Karolina Różycka, Justyna Sosnowska, Danica Radenković - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Gabriela Jasińska, Kinga Hatala, Ilona Gierak.

Impel Wrocław: Anna Grejman, Monika Ptak, Jenna Hagglund, Hana Cutura, Agnieszka Kąkolewska, Anita Kwiatkowska - Agata Sawicka (libero) - Mira Topic, Magdalena Gryka, Joanna Kaczor.Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama