Reklama

Reklama

Orlen Liga. KSZO Ostrowiec rozwiąże kontrakt z Delicią Pierre

KSZO Ostrowiec rozwiąże kontrakt z siatkarką Delicią Pierre. Reprezentantka Trynidadu i Tobago bez zgody klubu wyjechała do Stanów Zjednoczonych.

25-letnia siatkarka w okresie przedświątecznym chciała wyjechać w sprawach rodzinnych do Stanów Zjednoczonych. Klub nie wyraził na to zgody. "Jesteśmy w trakcie sezonu. Delicia była nam bardzo potrzebna" - wyjaśnił decyzję klubu prezes KSZO Tomasz Półgrabski.

Reklama

"Dlatego nie mogliśmy się zgodzić na jej wyjazd. Jednak siatkarka samowolnie opuściła klub, wsiadła do samolotu i wyjechała" - dodał prezes KSZO.

Półgrabski powiedział, że klub rozwiąże z reprezentantką Trynidadu i Tobago kontrakt. Po wyjeździe Pierre zespół został bez nominalnej atakującej. Zuzanna Czyźnielewska, druga zawodniczka grająca na tej pozycji, jest kontuzjowana. "Szukamy siatkarki, która zastąpi Delicię Pierre" - zapowiedział prezes.

"Do 20 grudnia możemy podpisać kontrakt z nową zawodniczką. Musimy oczywiście znaleźć kogoś na to miejsce. Nie możemy przecież zostać bez atakującej. Wolelibyśmy zawodniczkę z kraju, bo wtedy adaptacja jest dużo łatwiejsza. Ale praktycznie wszystkie liczące się siatkarki mają już podpisane kontrakty" - zakończył Półgrabski.

Pierre przyszła do KSZO przed tym sezonem z amerykańskiej ligi uniwersyteckiej. 25-letnia atakująca jest reprezentantką swojego kraju. W ostrowieckim zespole wystąpiła w tym sezonie w pięciu spotkaniach.

Drużyna KSZO po siedmiu kolejkach ma na swoim koncie tylko cztery punkty i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli ekstraklasy.


Dowiedz się więcej na temat: Orlen Liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje