Reklama

Reklama

Orlen Liga: Developres SkyRes Rzeszów ma nowego trenera

Mariusz Wiktorowicz jest od czwartku trenerem siatkarek Developresu SkyRes Rzeszów. Zastąpił Marcina Wojtowicza, który w tamtym tygodniu zrezygnował z tej funkcji z powodów osobistych.

Nowy szkoleniowiec z rzeszowskim klubem podpisał kontrakt do końca przyszłego sezonu, a w nowej roli zadebiutuje w niedzielnym meczu z BKS Aluprofem Bielsko-Biała, z którym w sezonie 2009/10 zdobył tytuł mistrza Polski. To, jak do tej pory, największy sukces w trenerskiej karierze 40-letniego Wiktorowicza.

Ten były siatkarz jako szkoleniowiec zdobył jeszcze z BKS srebrny i brązowy medal mistrzostw kraju, Puchar i Superpuchar Polski.

"Historia zatoczyła koło. W bielskiej drużynie występuje kilka zawodniczek, które pamiętają tamten sezon. Zrobimy wszystko, aby odnieść nad nią zwycięstwo" - zadeklarował Wiktorowicz, który w czwartek po południu prowadził z rzeszowiankami pierwszy trening.

Reklama

Wiktorowicz nie był jedynym kandydatem na stanowisko szkoleniowca Developresu SkyRes. Szefowie klubu rozmawiali m.in. z Markiem Kardosem, byłym opiekunem męskiej drużyny AZS Częstochowa, ale nie otrzymał on zgody słowackiej federacji na pracę w Rzeszowie.

"Rzeczywiście, rozmawialiśmy z kilkoma trenerami, ale zdecydowaliśmy się na Mariusz Wiktorowicza, ponieważ był wolny i choć jest młody, to może się pochwalić dużym doświadczeniem i osiągnięciami. Wierzymy, że z powodzeniem poprowadzi naszą młodą drużynę" - powiedział wiceprezes klubu z Rzeszowa Wiesław Kozieł.

Asystentem Wiktorowicza będzie Stanisław Pieczonka, który tę funkcję pełnił także poprzednio.

Po 19 kolejkach rozgrywek zespół z Rzeszowa z dorobkiem 12 pkt zajmuje 10. pozycję w tabeli.
Dowiedz się więcej na temat: Orlen Liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje