Reklama

Reklama

Orlen Liga: Bank BPS Muszynianka - Tauron MKS 3:1

Siatkarki Banku BPS Muszynianka Fakro wygrały przed własną publicznością z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 (25:16, 21:25, 25:21, 25:21) w meczu 4. kolejki Orlen Ligi.

Tylko na początku pierwszego seta prowadził zespół z Dąbrowy Górniczej (po raz ostatni 3:2). W sporej mierze dzięki dobrej grze Sanji Popovic Bank BPS przejął inicjatywę i objął czteropunktowe prowadzenie (14:10). To właśnie po asie serwisowym wspomnianej zawodniczki z Muszyny zespoły schodziły na drugą przerwę techniczną przy wyniku 16:12.

Po wznowieniu gry Tauron popełnił szkolny błąd w rozegraniu i podopieczne Bogdana Serwińskiego zapisały na swoim koncie 17. punkt. Szkoleniowiec drużyny z Zagłębia Waldemar Kawka zdecydował się wpuścić na parkiet Katarzynę Zaroślińską, której atak został zablokowany. Było 18:12 i "Mineralne" nie wypuściły zwycięstwa z rąk.

Reklama

Na początku drugiej odsłony zespół z Muszyny miał spore problemy z przyjęciem i po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki Magdaleny Śliwy było 7:11. Kinga Kasprzak poderwała na chwilę swój zespół do walki. Było 13:12, ale po chwili 13:17. Mimo że Tauron nie wykorzystał trzech piłek setowych, to w końcu, po skutecznym ataku Joanny Kaczor, wyrównał stan meczu.

Zacięta walka w trzecim secie trwała do stanu 18:18. Potem, przy zagrywce Valentiny Sereny, miejscowe odskoczyły na trzy punkty. Tej przewagi już nie roztrwoniły.

Początek czwartego seta rozpoczął się od kontrowersyjnej sytuacji: sędziowie przez dłuższą chwilę nie mogli ustalić, czy Bank BPS gra we właściwym ustawieniu. Ostatecznie - przy głośnych gwizdach kibiców (było ich ok. 1000) - rozjemcy zadecydowali o odebraniu punktu "Mineralnym". Sytuacja ta nie tylko nie wyprowadziła z równowagi podopiecznych Serwińskiego, ale najwyraźniej pobudziła je do walki. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarki schodziły przy wyniku 8:4 (świetne zagrywki Agnieszki Bednarek-Kaszy).

Przy wyniku 14:11 z powodu urazu zeszła Sanja Popovic. Na tyle zdeprymowało to jej koleżanki z zespołu, że straciły trzy punkty z rzędu. Trener Serwiński poprosił o przerwę. Po wznowieniu gry zablokowany został atak Elżbiety Skowrońskiej i Bank BPS zdobył w końcu 15. punkt. Jeszcze tylko raz zanotowano w tym secie remis - 16:16. Po asie Anny Werblińskiej było 21:17. Tauron nie zdołał odrobić tej straty. Mecz się zakończył punktowy blok Aleksandry Jagieło (atakowała Natalia Nuszel).

Po meczu powiedzieli:

Waldemar Kawka (trener Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza): "Zespół z Muszyny wygrał zasłużenie. Widać było na parkiecie, że chce bardzo dziś triumfować. Drużyna gospodarzy "zniszczyła" nas na zagrywce. Jeśli będziemy tak przyjmować, to będziemy się w lidze męczyć z każdym."

Magdalena Śliwa (Tauron MKS): "Przegrałyśmy dzisiaj z bardzo dobrze dysponowanym zespołem, który od pierwszego seta był bardzo agresywny, bronił wręcz niemożliwe piłki. My przy tak dużej ilości błędów nie mogłyśmy wygrać tego spotkania. Momentami grałyśmy dobrze, ale też seriami traciłyśmy punkty."

Bogdan Serwiński (trener Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna): "Nie chcę wracać do nieporozumienie z początku czwartego seta. Co do zejścia Popovic w czwartym secie, to cierpi ona na tajemniczy uraz, który odzywa się po raz kolejny. Żadne badania nic nie wykazały. Podejrzewam, że jutro na treningu będzie ćwiczyć normalnie. To jest ostry ból stopy, który uniemożliwia jej stawanie. Wydaje się, że to jakiś nerwoból. Nie wiemy, jak sobie z tym poradzić."

Aleksandra Jagieło (Bank BPS): "Wygrałyśmy bardzo dobry mecz. Przecież obie drużyny będą się liczyły w walce o mistrzostwo. Spotkanie mogło się podobać kibicom, stało na dobrym poziomie. Oby w naszej lidze było takich jak najwięcej".

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:1(25:16, 21:25, 25:21, 25:21)

Bank BPS: Eleonora Dziękiewicz, Valentina Serena, Kinga Kasprzak, Agnieszka Bednarek-Kasza, Sanja Popovic, Anna Werblińska, Paulina Maj (libero) - Aleksandra Jagieło, Anna Kaczmar, Helene Rousseaux.

Tauron: Frauke Dirickx, Leys Charlotte, Ivana Plchotova, Joanna Kaczor, Elżbieta Skowrońska, Maja Tokarska, Krystyna Strasz (libero) - Katarzyna Zaroślińska, Aleksandra Liniarska, Natalia Nuszel, Magdalena Śliwa, Joanna Staniucha-Szczurek.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje