Reklama

Reklama

Orlen Liga: Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0

Siatkarki Atomu Trefl Sopot wygrały przed własną publicznością z Impelem Wrocław 3:0 w meczu 14. kolejki Orlen Ligi.

Ze względu na przygotowania Ergo Areny do lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata, siatkarki Atomu Trefla musiały przenieść się do bardziej kameralnego obiektu - Hali 100-lecia Sopotu. Nie przeszkodziło im to w pokonaniu aktualnego wicelidera - Impelu Wrocław i dzięki wygranej to sopocianki awansowały na drugie miejsce w tabeli Orlen Ligi. Prowadzi cały czas Chemik Police.

Pierwsze dwa sety wrocławianki przegrały na własne życzenie. Początek spotkania był dość chaotyczny w wykonaniu obu drużyn, ale szybciej swoją grę poukładały przyjezdne, które wygrywały już 19:15. Wówczas sygnał do odrabiania strat dała Anna Podolec, skrzydłowa Atomu wprawdzie w ataku często kiwała, ale robiła to niezwykle skutecznie. Po wrocławskiej stronie sporo błędów przytrafiło się Niemce Maren Brinker. Przy stanie 24:23 Joanna Kaczor nie przebiła się przez potrójny blok siatkarek Atomu, które z uśmiechami na twarzy opuszczały boisko po pierwszej odsłonie.

Reklama

Dość podobny przebieg miał drugi set. Od drugiej przerwy technicznej za sprawą skutecznej postawy Kaczor uwidoczniła się dominacja Impelu. Po asie Frauke Dirickx było już 19:15 dla wrocławianek, które podobnie jak w pierwszej partii szybko roztrwoniły przewagę. Sopocianki znakomicie grały blokiem i doprowadziły do stanu 23:22. W końcówce ataki skrzydłowych Atomu Charlottte Leys i Kimberly Hill były niezwykle precyzyjne.

Gospodynie trzeciego seta zaczęły mocno skoncentrowane i już na pierwszą przerwę techniczną schodziły z czteropunktową przewagą. Trener gości Tore Aleksandersen na boisko desygnował nowy zestaw skrzydłowych: Bogumiłę Pyziołek, Katarzynę Mroczkowską i Katarzynę Konieczną, ale one nie nie były już w stanie odmienić losów spotkania.

Wprawdzie wrocławianki zdołały zniwelować straty do dwóch "oczek" (ze stanu 15:20 do 19:21), ale błąd na zagrywce Mroczkowskiej i w ataku Koniecznej sprawił, że sopocianki miały cztery piłki meczowe. Drugą z nich skończyła Podolec, która została wybrana MVP pojedynku.

Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 3:0 (25:23, 25:23, 25:21)

Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko, Kimberly Hill, Charlotte Leys, Anna Podolec, Julia Szeluchina - Mariola Zenik (libero) - Justyna Łukasik

Impel Wrocław: Maren Brinker, Frauke Dirickx, Joanna Kaczor, Agnieszka Kąkolewska, Ewelina Sieczka, Makare Wilson - Dorota Medyńska (libero) - Magdalena Gryka, Katarzyna Konieczna, Katarzyna Mroczkowska, Bogumiła Pyziołek.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje