Reklama

Reklama

Orlen Liga: Aluprof Bielsko-Biała rozpoczął zgrupowanie

Siatkarki Aluprofu Bielsko-Biała rozpoczęły dwutygodniowe zgrupowanie przed sezonem Orlen Ligi. W poniedziałek zawodniczki wyjechały do Kielnarowej, gdzie spędzą osiem dni. Pozostałe sześć wypełnią im treningi na obiektach klubowych.

Trener Mirosław Zawieracz ma do dyspozycji 14 siatkarek. W autokarze zabrakło reprezentantki Niemiec Heike Beier, która dołączy do zespołu dopiero po wrześniowych mistrzostwach Europy. Według szkoleniowca nie powinno to jednak mieć wpływu na wkomponowanie się siatkarki do drużyny. "Beier jest tej klasy zawodniczką, że nie powinna mieć z tym problemu" - powiedział.

Z drużyną nie pojechała także Sylwia Pelc, przechodząca rehabilitację po operacji barku.

Zdaniem trenera, w Kielnarowej bielszczanki początkowo skupiały się będą na treningu siłowym i wytrzymałościowym, ale wprowadzane będą także elementy siatkarskie.

Reklama

Aluprof planował dwutygodniowy pobyt w Kielnarowej, ale zbyt późno dokonał rezerwacji. Dlatego część zaplanowanych zajęć sztab szkoleniowy przeprowadzi już w Bielsku-Białej.

Kierownik drużyny Arkadiusz Jasek poinformował, że po zakończeniu zgrupowania bielszczanki wyjadą do Tiumenia w Rosji, gdzie 29 sierpnia rozpocznie się międzynarodowy turniej. Aluprof powalczy także o puchar burmistrza Jarocina oraz w Szamotuły Cup 2013.

Rozgrywki Orlen Ligi bielszczanki rozpoczną 5 października. Na własnym parkiecie zmierzą się z Budowlanymi Łódź.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje