Reklama

Reklama

Nicola Negro trenerem Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza

Nowy trenerem siatkarek Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza został Włoch Nicola Negro. Zastąpił Waldemara Kawkę, który zrezygnował z prowadzenia występującego w ekstraklasie zespołu.

Dąbrowianki przegrały w sobotę we własnej hali z Beef Master Budowlani Łódź 1:3. Z trzema wygranymi zajmują 7. miejsce w tabeli ekstraklasy. Poprzedni sezon MKS zakończył zdobyciem wicemistrzostwa.

Już w czwartek dąbrowianki zagrają ważny mecz grupowy Ligi Mistrzyń na wyjeździe ze szwajcarskim Volero Zurych. W tym pojedynku drużynę poprowadzi asystent Kawki Leszek Rus.

33-letni Negro ma zadebiutować w nowej roli niedzielnym ligowym meczem w Bydgoszczy z miejscowym Pałacem.

- To jest mój klub i zawsze pozostanie w moim sercu. Decyzja była bardzo trudna. Są jednak takie chwile, kiedy trzeba się rozstać. Zmiana jest konieczna. Wierzę, że drużyna po przezwyciężeniu kłopotów będzie grała lepiej - przyznał Kawka, który z MKS związany jest od kilkunastu lat.

Wprowadził ten zespół do ekstraklasy i ma nadal być pracownikiem MKS. Na razie - jak przyznał - wyjeżdża na dwutygodniowy urlop.

- Doszedłem do wniosku, że jest to młody i bardzo ambitny trener, ale z dosyć dużym doświadczeniem. Ważne jest dla mnie też to, że pracował w Polsce, zna trochę język, ale również mówi po angielsku, włosku i hiszpańsku, a u nas w drużynie zawodniczki władają właśnie tymi językami - podsumował wybór Włocha prezes MKS Robert Koćma.

Negro współpracował z Alessandro Chiappinim w Atomie Treflu Sopot, a potem azerskim Azerrail Baku. Z Tauronem podpisał umowę obowiązującą do końca tego sezonu. Jego asystentem będzie Leszek Rus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje