Reklama

Reklama

Muszynianka z brązowym medalem mistrzostw Polski

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki sięgnęły po brązowy medal mistrzostw Polski po pokonaniu Impelu Wrocław.

W sobotę muszynianki po raz trzeci pokonały Impel, tym razem 3:2.

Reklama

Po dwóch meczach rozegranych na boisku Muszynianki Impel przegrywał 0-2 i aby przedłużyć swoje szanse na brązowy medal, musiał w sobotę wygrać. Spotkanie przyniosło wiele emocji, a minimalnie lepszym zespołem okazały się przyjezdne.

Pierwszego seta łatwo wygrała Muszynianka i wydawało się, że wrocławianki pogodziły się z tym, że brązowe medale trafią w ręce rywalek. Szybkie zwycięstwo wyraźnie uśpiło zawodniczki Muszynianki, bo w drugiej partii zaczęły popełniać proste błędy i łatwo oddawały punkty.

Emocje przyniósł dopiero trzeci set. Impel prowadził już 20:12, ale od tego momentu zaczął się pościg Muszynianki, która doprowadziła do remisu 23:23. Końcówka była niezwykle emocjonująca. Wrocławianki miały trzy piłki setowe, ale nie potrafiły żadnej wykorzystać. Przyjezdnym wystarczyła jedna szansa i wygrały 28:26.

Czwarta partia toczyła się punkt za punkt do stanu 14:14. W tym momencie wrocławianki zdobyły trzy oczka z rzędu i później nie popełniły błędu z wcześniejszego seta i nie dały się dogonić.

O meczu decydował tie break. Przy stanie 4:5 Anna Grejman została zablokowana i przyjezdne odskoczyły na dwa punkty. Po zmianie stron boiska dwa razy Agnieszka Kąkolewska zatrzymała na siatce rywalki i ponownie był remis (8:8). Pierwszą piłkę meczową miał Impel, ale Muszynianka się wybroniła, a chwilę później wykorzystała swoją szansę i zaczęła się radość z brązowego medalu mistrzostw Polski.

Trzeci mecz o 3. miejsce: Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (18:25, 25:16, 26:28, 25:20, 14:16)

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-0 dla Muszynianki. Muszynianka zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski.

Impel Wrocław: Magdalena Gryka, Hana Cutura, Agnieszka Kąkolewska, Joanna Kaczor, Anna Grejman, Monika Ptak - Agata Sawicka (libero) - Mira Topic, Jenna Hugglund, Anita Kwiatkowska.

Polski Cukier Muszynianka: Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Ivana Plchotova, Katie Carter, Karolina Różycka, Justyna Sosnowska, Danica Radenkovic - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Natalia Kurnikowska, Kinga Hatala.

Dowiedz się więcej na temat: Polski Cukier Muszynianka | Orlen Liga | siatkówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje