Reklama

Reklama

Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna - Atom Trefl Sopot 0:3

Mistrzynie Polski z Sopotu okazały się w sobotę zbyt silnym przeciwnikiem dla siatkarek z Muszyny, który ubiegły sezon zakończyły na trzecim miejscu.

"Mineralne" w całym spotkaniu prowadziły tylko dwa razy, w obu przypadkach w pierwszym secie (3:2 i 16:15).

"Jestem bardzo zdenerwowany po tym meczu. Moje zawodniczki zagrały bardzo słabo, na dodatek bez wiary zwycięstwo" - powiedział trener Muszynianki Bogdan Serwiński.

Sopocianki przed pierwszą przerwą techniczną inauguracyjnego seta - w dużej mierze przez problemy rywalek z przyjęciem - zdobyły cztery punkty z rzędu. Jednak Ivana Plchotova poderwała swoje koleżanki do walki.

Po zdobyciu przez nią punktu blokiem było 16:15. Po wznowieniu gry Atom szybko odrobił minimalną stratę, a następnie wyszedł na trzypunktowe prowadzenie (21:18, 23:20). Przy wyniku 20:24 zawodniczki z Muszyny nie poradziły sobie z odbiorem zagrywki Kimberly Hill.

Reklama

Najbliższe "urwania" seta rywalkom były podopieczne Serwińskiego w drugiej odsłonie. W końcówce przegrywały 20:23, ale po dwóch udanych akcjach zmniejszyły stratę do jednego punktu. Będącą na zagrywce Emilia Mucha uderzyła piłkę za silnie i Atom stanął przed szansą skończenia tej części spotkania. Jednak Sylwia Wojcieska przedłużyła nadzieje Muszynianki. Druga piłka setowa była już jednak ostatnią, skutecznie zaatakowała z lewego skrzydła Hill.

W trzecim secie ekipa z południa Polski nie była już wstanie nawiązać walki z rywalem.

"Cieszę się, że spotkanie skończyło się w trzech setach. Nie potrafiłyśmy bowiem utrzymać rytmu gry. W dwóch pierwszych odsłonach, co wychodziłyśmy na prowadzenie, to zespół z Muszyny potrafił nas dogonić. Nasza forma dziś falowała. Nie jestem do końca zadowolona z naszej gry, ale z rezultatu jak najbardziej" - powiedziała po meczu zawodniczka Atomu Izabela Bełcik.

Trener Atomu Teun Buijs nie krył zadowolenia z szybkiego zwycięstwa w Muszynie. Dla niego jest to dobry prognostyk przed pierwszym meczem w Lidze Mistrzyń, które jego zawodniczki rozegrają za kilka dni: "Mój zespół powoli zaczyna łapać właściwy rytm gry" - podkreślił.

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna - Atom Trefl Sopot 0:3 (20:25, 23:25, 16:25)

Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna: Aleksandra Jagieło, Magdalena Mazurek, Magdalena Piątek, Ivana Plchotova, Karolina Różycka, Sylwia Wojcieska - Paulina Maj (libero) - Gabriela Jasińska, Natalia Kurnikowska, Emilia Mucha.

Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko, Kimberly Hill, Charlotte Leys, Anna Podolec, Julia Szeluchina - Mariola Zenik (libero) - Klaudia Kaczorowska, Justyna Łukasik.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama