Reklama

Reklama

LSK. ŁKS Commercecon Łódź awansował do półfinału

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź awansowały do półfinału Ligi Siatkówki Kobiet. W drugim meczu barażowym o prawo gry w najlepszej czwórce łodzianki pokonały na wyjeździe z BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1. Rywalizację do dwóch zwycięstw ŁKS wygrał 2:0.

W Łodzi ŁKS wygrał z BKS-em 3:1. Rewanż w Bielsku-Białej rozpoczął się sensacyjnie. Gospodynie od początku grały odważnie i bez kompleksów, co przełożyło się na wynik. Bielszczanki prowadziły już 19:14. Wtedy przytrafił im się przestój. Straciły pięć punktów jednym ustawieniu. Wydawało się, że łodzianki pójdą za ciosem i przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Od stanu 22:22 to jednak BKS zdobył dwa ważne punkty. Jednego setbola łodzianki obroniły, ale drugiego już nie. Pierwszy set padł łupem BKS-u 25:23.

Podrażnione podopieczne Michala Maska w drugiej partii rozgromiły bielszczanki 25:11. Prym w ekipie z Łodzi wiodły Regiane Bidias i Aleksandra Wójcik.

W trzeciej odsłonie ŁKS wypracował kilka punktów przewagi (14:10 i 16:12). Gospodynie poderwały się jeszcze do walki. Nina Herelova popisała się ładnym atakiem, a za chwilę asem serwisowym. Po akcji Katarzyny Koniecznej BKS niemal odrobił straty (16:17). Pościg bielszczanek zatrzymała Wójcik. Potem błysnęły Klaudia Alagierska (dwa asy) oraz Zuzanna Efimienko-Młotkowska (dwa bloki). ŁKS znów "odskoczył" na bezpieczną przewagę (22:16), której nie oddał już do końca tego seta.

Reklama

Jedna partia dzieliła ŁKS od strefy medalowej. Na początku czwartej odsłony walka była wyrównana. Potem jednak łodzianki narzuciły swój styl gry. Kiedy siatkarki ŁKS-u prowadziły 22:16 stało się jasne, że mecz zakończy się ich zwycięstwem. Gospodynie obroniły trzy piłki meczowe. Wtedy o przerwę poprosił Masek, żeby zmobilizować swoje podopieczne. W następnej akcji Herelova zepsuła zagrywkę i było po meczu.

Najlepszą zawodniczka spotkania została wybrana Marta Wójcik z ŁKS-u.

W półfinale ŁKS zmierzy się z Developresem SkyRes Rzeszów. W drugiej parze zagrają Chemik Police i Grot Budowlani Łódź. Pierwsze mecze odbędą się 6 i 7 kwietnia.

RK

BKS Profi Credit Bielsko-Biała - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:23, 11:25, 18:25, 21:25)

BKS: Emilia Mucha, Kornelia Moskwa, Katarzyna Konieczna, Olivia Różański, Nina Herelova, Julia Nowicka, Paulina Maj-Erwardt (libero) oraz Martyna Świrad, Dominika Kozyra, Magda Jagodzińska, Marta Krajewska, Marta Wellna

ŁKS: Marta Wójcik, Regiane Bidias, Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Krystyna Strasz (libero) oraz Agata Wawrzyńczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL