Reklama

Reklama

LSK. Jovana Brakoczević odchodzi z z Grot Budowlanych Łódź

Znakomita serbska atakująca Jovana Brakoczević odchodzi z Grot Budowlanych Łódź. To duża strata zarówno dla wicemistrzyń Polski, jak i dla Ligi Siatkówki Kobiet. 31-letnia zawodniczka była bez wątpienia gwiazdą ligi.

Brakoczević trafiła do Grot Budowlanych rok temu. Z łódzkim klubem zdobyła Superpuchar Polski i wicemistrzostwo Polski. Serbka pobiła rekord zdobytych punktów w LSK należący do Rachel Rourke (577 pkt w sezonie 2012/13). Przez cały sezon punktowała aż 639 razy, co dało jej także zwycięstwo w klasyfikacji najlepszych atakujących. Oprócz tego wygrała ranking MVP. Jovana odebrała 9 statuetek dla najbardziej wartościowej zawodniczki meczu.

Brakoczević przenosi się do włoskiej ligi. "Cieszę się, że mogłam występować w Grot Budowlanych. Może pewnego dnia jeszcze tu wrócę. Nowym kierunkiem będzie Novara. To wielki honor grać dla tak wspaniałej drużyny. Liga włoska jest trudna, ale jestem gotowa na nowe wyzwania" - powiedziała Brakoczević cytowana na oficjalnej stronie łódzkiego klubu.

"To był ogromny zaszczyt, że zawodniczka takiej klasy reprezentowała barwy Grot Budowlanych Łódź. Współpraca z Jovaną była czystą przyjemnością. Jestem dumny z tego, co pokazała w LSK. Życzę jej powodzenia w lidze włoskiej. Zawsze będzie przyjmowana z otwartymi rękoma w naszym klubie" - stwierdził prezes klubu Marcin Chudzik.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama