Reklama

Reklama

LSK. Grot Budowlani Łódź uzupełnił grono półfinalistów

Znamy już komplet półfinalistek Ligi Siatkówki Kobiet. Jako ostatnie do najlepszej czwórki awansowały siatkarki Grot Budowlani Łódź. Podopieczne Błażeja Krzyształowicza pokonały w Bydgoszczy miejscowy Bank Pocztowy Pałac 3:0. Rywalizację do dwóch zwycięstw łodzianki wygrały 2:0.

Po fazie zasadniczej rozgrywek zapewniony udział w półfinale miały zespoły Chemika Police i Developresu SkyRes Rzeszów. Faworytkami spotkań barażowych były drużyny z Łodzi i z tej roli się wywiązały. ŁKS Commercecon Łódź uporał się w dwóch spotkaniach z BKS Profi Credit Bielsko-Biała. W ślady lokalnych rywalek poszły również zawodniczki Grotu Budowlanych.

U siebie siatkarki Krzyształowicza wygrały z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz 3:0. Na wyjeździe także nie oddały przeciwniczkom ani jednego seta.

W pierwszym secie łodzianki dominowały na boisku. Wygrały wysoko 25:15. W drugiej partii gospodynie stawiły opór, ale Grot ma w swoim składzie Jovanę Brakocević-Canzian. Serbską atakującą dzielnie wspierała Julia Twardowska. Drugą odsłonę również zapisały na swoje konto łodzianki (25:21).

W trzeciej partii przyjezdne prowadziły już 16:12. Ambitne siatkarki Piotra Mateli doprowadziły jednak do remisu (18:18). Bydgoszczanki uwierzyły, że jeszcze nie wszystko stracone, ale nie udało im się sprawić niespodzianki. Decydujące słowo należało jednak do Grotu. Ostatni punkt w tym spotkaniu był dziełem Brakocević-Canzian.

Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Julia Twardowska z Grotu Budowlanych.

W półfinałach zagrają ŁKS Commercecon z Developresem SkyRes Rzeszów i Chemik Police z Grotem Budowlanymi Łódź. Pierwsze mecze odbędą się 6 i 7 kwietnia.

Reklama

RK

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (15:25, 21:25, 23:25)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Patrycja Balmas, Marta Ziółkowska, Tamara Gałucha, Ewelina Krzywicka, Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek, Joanna Kuligowska (libero) oraz Monika Jagła (libero), Monika Fedusio

Grot Budowlani Łódź: Julia Twardowska, Małgorzata Śmieszek, Jovana Brakocević-Canzian, Anna Bączyńska, Jaroslava Pencova, Femke Stoltenborg, Maria Stenzel (libero) oraz Oliwia Urban

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw 0:2.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL