Reklama

Reklama

LSK. Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 w półfinale

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały na wyjeździe z Developresem SkyRes Rzeszów 3:2 w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Siatkówki Kobiet. W rywalizacji do dwóch zwycięstw łodzianki prowadzą 1-0.

Początkowo pierwszy set był wyrównany. Oba zespoły wymieniały się prowadzeniem. Jednak w drugiej jego części łodziankom udało się uzyskać wyraźną przewagę. Wygrały pewnie.

Kontrolowały także kolejną odsłonę spotkania. Siatkarki ŁKS w drugim secie zdobyły dwukrotnie więcej punktów niż podopieczne Lorenzo Micellego.  

W trzecim secie było odwrotnie; to zespół z Łodzi był tłem dla zdecydowanych rzeszowianek. Drużyna gości ani razu nie zdobyła prowadzenia. Podobnie wyglądał następny set.

Kolejny zwrot akcji nastąpił w piątym secie. Po początkowych potknięciach łodzianki w tej fazie gry pewnie pokonały swoje rywalki w walce o awans do finału.

Reklama

Tegoroczną rundę zasadniczą ekstraklasy zawodniczki z Rzeszowa zakończyły jako wiceliderki tabeli. W poprzednim sezonie zajęły czwartą lokatę w kraju. Z kolei dwa lata wcześniej zdobyły brązowy medal. 

Natomiast ŁKS Commercecon Łódź po rundzie zasadniczej był na trzecim miejscu. W ubiegłym roku wywalczył srebrny medal. W swojej historii klub ten zdobył siedem medali w rozgrywkach krajowych.

Przed rozpoczęciem fazy play off wiceprezes Developres SkyRes Marek Pieniążek powiedział, że mecze z łodziankami będą "zdrową siatkarską rywalizacją dwóch zespołów, które są bardzo mocne". "W pierwszej czwórce wszyscy są równi. Tutaj będzie wielka wojna na parkiecie" - mówił.

Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (18:25, 12:25, 25:14, 25:15, 9:15)

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw): 1-0 dla ŁKS.

Developres SkyRes Rzeszów: Michaela Mlejnkova, Jelena Blagojević, Kamila Witkowska, Katarzyna Zaroślińska-Król, Petya Barakowa, Maja Tokarska - Agata Sawicka (libero) - Agnieszka Rabka, Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Ewa Janewa, Dorota Medyńska.

ŁKS Commercecon Łódź: Monika Bociek, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Wójcik, Regiane Bidias, Marta Wójcik - Krystyna Strasz (libero) - Agata Wawrzyńczyk, Izabela Kowalińska, Lucie Muhlsteinova, Daria Szczyrba.

Autor: Alfred Kyc

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy