Reklama

Reklama

Gwiazdy żeńskiej siatkówki zawitają do Szamotuł

Cztery czołowe zespoły ekstraklasy siatkarek wystąpią w 9. edycji turnieju "Szamotuły Amica Cup 2013", który rozpocznie się w piątek. Zwieńczeniem rywalizacji będzie pojedynek o Superpuchar Polski pomiędzy Atomem Trefl Sopot i Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

Turniej w Szamotułach już na stałe wpisał się do siatkarskiego kalendarza. Dla uczestników jest to zwykle ostatni sprawdzian przed inauguracją rozgrywek, którą zaplanowano na 5 października.

Reklama

Tegoroczna obsada "Szamotuły Amica Cup 2013" jest imponująca - kibice obejrzą mistrza kraju Atom Trefl Sopot i wicemistrza oraz zdobywcę Pucharu Polski - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Obie drużyny spotkają się w niedzielę w meczu o Superpuchar Polski. Co ciekawe, będzie to powtórka sprzed roku - wówczas dąbrowianki wygrały 3:0. Stawkę drużyn uzupełniają beniaminek ekstraklasy Chemik Police oraz czwarty zespól poprzedniego sezonu Aluprof Bielsko-Biała.

- W tym roku zobaczymy drużyny, które prawdopodobnie podzielą między sobą medale mistrzostw Polski. Oczywiście w tym sezonie będzie się jeszcze liczyć Impel Wrocław, może też Muszynianka. Mam informację, że kluby przyjadą w najsilniejszych składach, a więc będzie można zobaczyć medalistki ostatnich mistrzostw Europy - Niemkę Haike Beier (Aluprof) czy Belgijkę Charlotte Leys (Atom Trefl). Myślę jednak, że gwiazdą numer jeden naszeego turnieju będzie Małgorzata Glinka-Mogentale, który po kilkunastu latach wróciła do Polski i grać będzie w Chemiku Police - powiedział Ryszard Frąckowiak, organizujący tę imprezę od 2005 roku.

Rywalizacja rozpocznie się w piątek (godz. 16.00) w hali "Nałęcz". Pojedynek o Superpuchar Polski będzie jednocześnie ostatnim spotkaniem turnieju "Szamotuły Amica Cup 2013".

Program turnieju

piątek

Chemik Police - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza (16.00)

Aluprof Bielsko-Biała - Atom Trefl Sopot (18.00)

sobota

Tauron - Aluprof (16.00)Chemik - Atom (18.00)

niedziela

Aluprof - Chemik (11.00)Atom - Tauron (14.00)

Dowiedz się więcej na temat: siatkówka | Atom Trefl Sopot | Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje