Reklama

Reklama

Energa MKS Kalisz blisko powrotu do Ligi Siatkówki Kobiet

W piątek zarząd Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA, która jest organizatorem rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet, poinformował że Energa MKS Kalisz prowadzi rozmowy o powrocie do ekstraklasy i być może w sezonie 2018/2019 znów będzie występować w elicie. Zajmie miejsce wycofanego Trefla Proximy Kraków. Kaliski klub w LSK wróci po niemal dekadzie występów w niższych ligach.


"W najbliższych tygodniach ma dojść do sformalizowania umów, które pozwolą ekipie z Kalisza na start w rozgrywkach" - przekazały władze PLPS w komunikacie, który został przekazany mediom w piątek.

Mistrzynie I ligi przegrały w zeszłym sezonie baraże o awans do LSK z Legionovią Legionowo, ale mogą wrócić do elity w miejsce Trefla Proximy Kraków, który został z rozgrywek wycofany, a następnie rozwiązany przez właściciela.

Energa MKS Kalisz, znana przed laty pod nazwami Calisia, Augusto, Winiary czy Grześki -  ma w swojej bogatej kolekcji cztery mistrzostwa Polski, kilkanaście medali najwyższej klasy rozgrywkowej oraz cztery triumfy w Pucharze Polski. Z Ligi Siatkówki Kobiet po latach sukcesów klub spadł w 2009 roku, a w związku z długami nie został dopuszczony do gry w I lidze i musiał odbudowywać się w II lidze. Teraz, po niemal dekadzie gry w niższych ligach, znów Mariusza Wiktorowicza znów może wystąpić w ekstraklasie.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy