Ekstraklasa siatkarek: W Bielsku-Białej zakończono sezon

Niedzielnym meczem Aluprof Bielsko-Biała - Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS Muszyna (3:2) zakończył się sezon ekstraklasy siatkarek. Mistrzem kraju został Chemik Police, który wraz z Impelem Wrocław w kolejnym sezonie będzie występował w Lidze Mistrzów.

Pojedynek w Bielsku-Białej decydował o tym, która z drużyna występować będzie w europejskich pucharach w kolejnym sezonie. Bielszczanki po dwóch zwycięstwach nad "mineralnymi" zajęły ostatecznie piątą lokatę i będą mogły zgłosić się do Pucharu Challenge.

Mistrzem kraju po raz trzeci w historii zostały siatkarki Chemika Police, które w finale w trzech meczach rozprawiły się z Impelem Wrocław. Obie ekipy w sezonie 2014/15 zagrają w Lidze Mistrzów, natomiast brązowe medalistki Atom Trefl Sopot oraz czwarty zespół Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza wystąpią w Pucharze CEV.

Dzięki powiększeniu liczby drużyn do 12, szansę na dalszą grę w ekstraklasie otrzymała najsłabsza ekipa - Pałac Bydgoszcz. Wystąpi ona w turnieju barażowym, w którym wezmą udział wicemistrz pierwszej ligi Karpaty Krosno oraz półfinalista Developress Rzeszów. Dwie najlepsze drużyny uzupełnią skład ekstraklasy.