Reklama

Reklama

Ekstraklasa siatkarek. Sylwia Kucharska zostaje w Enei PTPS Piła

Sylwia Kucharska w kolejnym sezonie nadal będzie grać w barwach Enei PTPS Piła - poinformował występujący w ekstraklasie siatkarek klub. 24-letnia rozgrywająca jest pierwszą zawodniczką, która przedłużyła z nim umowę po zakończeniu rozgrywek 2019/20.

Jak zaznaczono w komunikacie klubu, Kucharska w minionym sezonie była podstawową rozgrywającą i wyszła na boisko we wszystkich meczach. Była również najlepiej serwującą zawodniczką w swojej drużynie.

"Cieszę się, że zostaję w Pile po udanym sezonie. Ważnym elementem mojej decyzji była na pewno osoba trenera. Współpracuję z nim już kolejny rok i widzę, że to pozytywnie wpływa na mój rozwój, ale też na postawę całej drużyny, która przekłada się na wyniki" - zaznaczyła siatkarka.

Z PTPS-em związana była już w sezonie 2016/17, gdy w jego barwach zadebiutowała w ekstraklasie. Wróciła do niego rok temu.

Reklama

Przedłużenie umowy z Kucharską to pierwsza informacja transferowa klubu z Piły po zakończeniu minionego sezonu dotycząca zawodniczek. Wcześniej powiadomiono tylko o tym, że nadal pracować w nim będzie trener Mirosław Zawieracz. Zespół z Wielkopolski pod jego wodzą zajął ostatnio ósme miejsce. Jak zapowiedział prezes Radosław Ciemięga, kadra ma być teraz budowana w oparciu wyłącznie o polskie zawodniczki. O nowych siatkarkach klub poinformuje w czerwcu.

an/ sab/

Dowiedz się więcej na temat: EKstraklasa siatkarek | Sylwia Kucharska | Enea PTPS Piła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje