Reklama

Reklama

Ekstraklasa siatkarek: Developres Skyres Rzeszów z brązowym medalem

Meczem o trzecie miejsce pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów i Chemikiem Police (3:2) zakończyły się rozgrywki ekstraklasy siatkarek. Mistrzostwo w poniedziałek wywalczył ŁKS Commercecon, który w finale w okazał się lepszy od Grotu Budowlanych Łódź.

Pojedynek o brązowy medal w hali na Podpromiu w Rzeszowie przyniósł sporo emocji. Zespół gości prowadził już 2:0, ale w kolejnych trzech partiach dominowały już rzeszowianki, które zwyciężyły w rywalizacji play-off (do trzech wygranych) 3-1. Developres wywalczył brązowy medal po raz drugi w historii, powtarzając sukces sprzed dwóch lat.

Dla drużyny Chemika był to najgorszy sezon od powrotu do ekstraklasy, czyli od 2013 roku. Policzanki po zdobyciu pięciu mistrzowskich tytułów z rzędu, zakończyły rozgrywki poza podium.

W poniedziałek zakończyła się rywalizacja o złoty medal, która była wewnętrzną sprawą łódzkich zespołów. ŁKS Commercecon w trzech meczach, wszystkich zakończonych po tie-breakach, okazał się lepszy od Grotu Budowalnych.

Reklama

Ligę Siatkówki Kobiet opuszcza KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który przegrał baraż z Wisłą Warszawa. Siatkarki ze stolicy przystąpią do rozgrywek ekstraklasy pod warunkiem spełnienia wymogów licencyjnych.

Czwarty mecz o 3. miejsce:

Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police 3:2 (26:28, 10:25, 25:19, 25:22, 15:7)

Developres: Helene Rousseaux, Maja Tokarska, Kamila Witkowska, Jelena Blagojević, Pteja Barakowa, Katarzyna Zaroślińska-Król - Agata Sawicka (libero) - Ewa Janewa, Agnieszka Rabka, Michaela Mlejnkova, Kinga Hatala, Magdalena Hawryła.

Chemik: Bianka Busza, Martyna Grajber, Iga Chojnacka, Martyna Łukasik, Chiaka Ogbogu, Sladjana Mirković - Aleksandra Krzos (libero) - Natalia Medrzyk, Marlena Pleśnierowicz, Sanja Gamma, Agnieszka Bednarek. Stan rywalizacji play-off (do trzech zwycięstw) 3-1 dla Developresu. Rzeszowianki rozgrywki ekstraklasy siatkarek zakończyły na trzecim miejscu.

Końcowa kolejność ekstraklasy siatkarek w sezonie 2018/19:

1. ŁKS Commercecon - mistrzostwo Polski

2. Grot Budowlani Łódź

3. Developres SkyRes Rzeszów

4. Chemik Police

5. BKS Profi Credit Bielsko-Biała

6. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

7. Energa MKS Kalisz

8. E.Leclerc Radmka

9. Enea PTPS Piła

10. DPD Legionovia

11. Impel Wrocław

12. KSZO Ostrowiec Św. - spadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama