Reklama

Reklama

Ekstraklasa siatkarek - cel Chemika: mistrzostwo już w trzecim meczu

Jak najkrócej chcą grać o mistrzostwo kraju siatkarki beniaminka Orlenligi Chemika Police, który od rozpoczęcia sezonu zostały okrzyknięty głównym kandydatem do zdobycia złotego medalu.

Po meczach u siebie Chemik prowadzi z Impelem Wrocław 2-0 i potrzebuje do złota jednej wygranej. Rywalizacja przenosi się na Dolny Śląsk.

- Zarówno my - jako kluby - jak i kibice zaprzyjaźniliśmy się z Impelem. Cieszymy się, że wrocławianki dotarły do finału rozgrywek i gratulujemy im tego, ale na boisku sentymentu nie ma. Chcemy wygrać finałową rywalizację. Najlepiej już w czwartek - powiedziała prezes Chemika Police Joanna Żurowska.

Dowodów przyjaźni podczas pierwszych dwóch meczów finałowych w Policach było wiele. Kibice z Wrocławia dostali więcej niż wymaga regulamin miejsc na trybunach. Fani obu zespołów razem biesiadowali, a prezes Żurowska dostała od wrocławskich fanów szalik klubowy Impelu. Mimo tego zapewnia, że do hali Orbita nie zabierze z sobą prezentu. Przywdzieje biało-niebieski szal Chemika.

Reklama

Drużyna z Polic w środę rano wyjechała do Wrocławia. W hali Orbita przeprowadzi trening przed meczem. Pani prezes nie ukrywa, że w klubie wszyscy chcieliby zakończyć walkę o złoto już po trzecim meczu. Jej słowa potwierdza skrzydłowa Małgorzata Glinka-Mogentale.

- Komu się chce grać czwarty mecz? - pyta żartobliwie najbardziej utytułowana zawodniczka ekstraklasy.

Choć ma na koncie mnóstwo trofeów, w jej prywatnej gablocie nie ma złotego medalu mistrzostw Polski. Właśnie budowa zespołu na miarę tytułu mistrzowskiego w Policach skłoniła ją przed rokiem do podpisania rocznego kontraktu.

- Wyjeżdżałam z Polski mając 19 lat. Mistrzostwa nie zdążyłam zdobyć, dlatego teraz złoty medal jest dla mnie najważniejszym celem. Nie myślę o trofeach zdobytych, ale o tym co przede mną. Jeśli uda mi się zdobyć złoto będę dumna z siebie i szczęśliwa, że kolejny w karierze cel udało się osiągnąć - podkreśliła siatkarka.

Glinka przechodząc rok temu z VakifBanku Stambuł, z którym wygrała Ligę Mistrzyń, zapowiadała, że będzie to ostatni sezon jej gry. Teraz już nie jest tak stanowcza, a Chemik będzie ją nakłaniał do dalszej gry właśnie pod kątem rywalizacji w Lidze Mistrzyń.

- Już wstępnie rozmawialiśmy na ten temat, ale na razie nie podejmowaliśmy żadnych decyzji. Skupiamy się na finałach Orlenligi i walce o złoto - powiedziała.

Jej słowa potwierdza prezes Żurowska: "Po zakończeniu rozgrywek siądziemy do rozmów także z innymi zawodniczkami. Teraz nie jest dobry czas na takie dyskusje. Niech sezon minie, to zaczniemy myśleć i rozmawiać o kolejnym".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje