Reklama

Reklama

Ekstraklasa siatkarek - Atom - Impel 0:3

W pierwszym meczu półfinału play off siatkarki Atomu Trefl gładko przegrały we własnej hali z Impelem Wrocław 0:3. Faworyzowanym sopociankom tylko momentami udawało się nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami.

Kiedy w inauguracyjnym secie wrocławianki objęły prowadzenie 20:14 wydawało się, że nic nie będzie im w stanie odebrać w tej partii zwycięstwa. Tymczasem zdekoncentrowane zawodniczki Impelu zaczęły tracić przewagę, a spory w tym udział miała także także rozgrywająca Frauke Dirickx, która popełnia dwa proste błędy przy próbach "kiwek".

Gospodynie zdołały doprowadzić do stanu 23:23, a remisowy punkt zdobyły w rzadko spotykanych okolicznościach. Charlotte Leys została co prawda zablokowana przez potrójny blok przeciwniczek, ale piłka odbiła się od głowy Belgijki i spadła na parkiet po stronie przyjezdnych.

Reklama

Decydujące słowo należało jednak w tym secie do wrocławianek, które zdobyły dwa punkty po autowych atakach Kimberly Hill.

Mistrzynie Polski bardzo źle rozpoczęły drugą partię - dwa punkty straciły bowiem przez błędy w ustawieniu (zamiast Brizitki Molnar, która zastąpiła Hill, zagrywała Anna Podolec, a później przy autowym serwisie Impelu) i przegrywały 2:6, a później 11:16.

Niewiele jednak brakowało, aby druga pogoń Atomu Trefl zakończyła się już powodzeniem. Sopocianki nie tylko doprowadziły do remisu 18:18, ale same wyszły na prowadzenie 20:18 i 23:21. Końcówka tej partii ponownie należała do drużyny prowadzonej przez trenera Tore Aleksandersena. Najpierw Katarzyna Konieczna obiła blok gospodyń, a następnie jej koleżanki zablokowały Leys.

Zgodnie z wcześniejszym scenariuszem na początku trzeciego seta lepiej radziły sobie siatkarki Impelu, które po asie serwisowym Makare Wilson wygrywały 10:6. Co prawda nadzieje miejscowych kibiców odżyły przy remisie 17:17, ale później na parkiecie istniał tylko wrocławski zespół. Gospodynie nie zdobyły bowiem do końca tej odsłony punktu.

Ten fragment był popisem Dirickx, która zanotowała trzy punktowe zagrywki. I właśnie takie zagranie Belgijki przypieczętowało zasłużone zwycięstwo Impelu.

Pierwszy mecz półfinałowy - Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 0:3 (23:25, 26:28, 17:25)Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Impelu. Drugi mecz odbędzie się w niedzielę również w Sopocie.

Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Zuzanna Efimienko, Charlotte Leys, Justyna Łukasik, Kimberly Hill, Anna Podolec - Mariola Zenik (libero) - Natalia Gajewska, Bojana Radulovic, Brizitka Molnar, Judith Pietersen, Klaudia Kaczorowska.

Impel Wrocław: Frauke Dirickx, Joanna Kaczor, Maren Brinker, Makare Wilson, Katarzyna Mroczkowska, Agnieszka Kąkolewska - Bogumiła Pyziołek (libero) - Dorota Medyńska, Ewelina Sieczka, Katarzyna Konieczna.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL