Reklama

Reklama

Ekstraklasa siatkarek. Agnieszka Kąkolewska zagra w Chemiku Police

Reprezentacyjna siatkarka Agnieszka Kąkolewska, po dwóch latach gry w lidze włoskiej, wraca na polskie parkiety. Na kolejny sezon 25-letnia środkowa związała się z ekipą mistrza kraju - Grupą Azoty Chemikiem Police.

Najlepsza środkowa ubiegłorocznych mistrzostw Europy jest siódmą zawodniczką, z którą Chemik podpisał umowę na najbliższy sezon.

Kąkolewska jest wychowanką Energetyka Poznań. W ekstraklasie zadebiutowała w barwach Impelu Wrocław w wieku 18 lat. W latach 2017-18 reprezentowała barwy Grot Budowlanych Łódź. Ma w dorobku trzy medale mistrzostw Polski (srebro i dwa brązy); w każdym z tych przypadków na najwyższym stopniu podium stanął... Chemik.

Ostatnie dwa sezony mierząca 199 cm siatkarka spędziła w lidze włoskiej. Najpierw w Pomi Casalmaggiore, a następnie Savino Del Bene Scandicci. Jak przyznała, miała kolejną ciekawą ofertę z Serie A, ale tym razem wybrała powrót do Polski.

Reklama

- We Włoszech nabrałam doświadczenia i zaznałam gry w najlepszej lidze świata. Zmieniłam się jako siatkarka, ale i jako człowiek. To była wspaniała przygoda, jednak uznałam, że już wystarczy - przyznała Kąkolewska.

Nowa zawodniczka Chemika przyjechała na jeden dzień do Polic. Podpisała umowę i przeszła badania wydolnościowe, podobnie jak inne siatkarki, które już na pewno będą w kolejnym sezonie broniły barw mistrza kraju.

- Podoba mi się wizja Chemika, rozmawiałam z trenerem Ferhatem Akbasem i myślę, że szykuje się ciekawa drużyna. Cieszę się, że będę jej częścią - podkreśliła.

W zespole zastąpi na pozycji środkowej Irinę Truszkinę i Agnieszkę Bednarek, które pożegnały się z Chemikiem. Jest pierwszą zawodniczką, z którą zarząd klubu podpisał umowę, a która w poprzednich rozgrywkach nie grała w Policach.

Wcześniejsze sześć kontraktów podpisano z siatkarkami, które w skróconym z powodu pandemii koronawirusa sezonie zdobyły dla Chemika dziewiąty tytuł mistrza Polski. W najbliższym czasie spodziewać się można jeszcze przedłużenia umowy z Natalią Mędrzyk. Ponadto klub będzie musiał sprowadzić cztery nowe siatkarki.

Chemik przygotowania do kolejnych rozgrywek rozpocznie 20 lipca.

Zobacz więcej doniesień o siatkówce

pż/ pp/ 


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy