Reklama

Reklama

Chemik Police - Atom Trefl Sopot 1:3 w finale Orlen Ligi

Faworyzowane siatkarki Chemika Police przegrały pierwszy mecz finałowy Orlen Ligi z Atomem Trefl Sopot 1:3 (25:22, 21:25, 21:25, 17:25). Najlepszą siatkarką spotkania była Katarzyna Zaroślińska.

W pierwszym secie obie drużyny popełniały dużo błędów. Chemik zepsuł siedem zagrywek, a Atom sześć. W drużynie z Polic wyróżniała się Agnieszka Bednarek - Kasza, która punktowała skutecznymi atakami i blokami. Gospodynie pierwszą partię wygrały 25:22.

Druga partia od początku była wyrównana. W końcówce lepsze okazały się sopocianki. Chemik popełnił błąd ustawienia, a Brittnee Cooper zablokowała Stefanię Veljković. Seta skutecznym atakiem zakończyła Katarzyna Zaroślińska. Atom wygrał 25:21.

Chemik lepiej rozpoczął trzeciego seta. W środku partii gospodynie straciły jednak siedem punktów z rzędu! Świetnie spisywała się Katarzyna Zaroślińska. Atom dowiózł prowadzenie do końca, wygrywając 25:21.

Rozbite policzanki fatalnie rozegrały pierwsze akcje czwartej odsłony meczu. Chemik nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Przewaga sopocianek rosła i Atom zwyciężył 25:17, a w całym meczu 3:1.

Reklama

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Drugie spotkanie jutro o 14:45.

Powiedzieli po meczu:

Izabela Bełcik (rozgrywająca Atomu): "Od momentu, gdy zaczęłyśmy bronić i zagrywać poprawnie i ostro - dla nas zaczął się mecz. Twarda obrona jest sposobem na pokonanie Polic. Nie wpadamy w euforię i czekamy na jutrzejszy mecz".

Anna Werblińska (przyjmująca Chemika): "Zagrałyśmy trochę słabo i nic nas nie usprawiedliwia. Były momenty, że nie grałyśmy swojej siatkówki i popełniałyśmy błędy, które na co dzień nam się nie zdarzają. Musimy jutro zagrać trochę lepiej, albo nawet dużo lepiej".

Giuseppe Cuccarini (trener Chemika): "Mieliśmy wiele problemów w grze. Wynikają one może z długiego okresu bez gry pomiędzy półfinałami i finałami. Jutro jest nowy dzień. Miejmy nadzieję, że podobnie jak w półfinale z Wrocławiem, w drugim meczu odrobimy straty".

Lorenzo Micelli (trener Atomu): "Zagraliśmy bardzo dobry mecz. To pierwszy z długiego serialu gry przed nami. Nie popadamy w euforię i czekamy na jutro". 

Chemik Police - Atom Trefl Sopot 1:3 (25:22, 21:25, 21:25, 17:25)

Chemik: Maja Ognjenović, Stefana Veljković, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Ana Bjelica - Mariola Zenik (libero) - Izabela Kowalińska, Aleksandra Krzos, Aleksandra Jagieło.

Atom-Trefl: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Zuzanna Efimienko, Charlotte Leys, Katarzyna Zaroślińska, Klaudia Kaczorowska - Agata Durajczyk (libero) - Falyn Fonoimoana, Maja Tokarska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje