Reklama

Reklama

Chemik mistrzem, łódzki duet na podium ekstraklasy siatkarek

Trzeci mecz o brązowy medal pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a Grotem Budowlani Łódź (2:3) zakończył sezon 2017/18 ekstraklasy siatkarek. Łodzianki stanęły na najniższym stopniu podium, wcześniej mistrzostwo kraju wywalczył Chemik Police.

Policzanki w poniedziałek wywalczyły siódmy w historii, a piąty z rzędu tytuł mistrza kraju. W finale dwukrotnie pokonały ŁKS Commercecon (3:0 i 3:1), dla którego był to pierwszy medal od 1989 roku.

Dłużej trwała rywalizacja o brązowy medal. W decydującym spotkaniu ubiegłoroczny wicemistrz Grot Budowlani po zaciętym pojedynku zwyciężył na wyjeździe Developres SkyRes 3:2.

W przyszłym sezonie tylko dwie drużyny będą reprezentować Polskę w Lidze Mistrzyń. Chemik wystąpi w fazie grupowej, natomiast ŁKS rozpocznie udział w kwalifikacjach.

Po raz ostatni w rozgrywkach żeńskiej ekstraklasy udział wzięło 14 drużyn. W kolejnym sezonie wystąpi 12 zespołów, a najsłabszy zostanie zdegradowany. Mistrz pierwszej ligi, jeśli spełni wymagania licencyjne, zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z kolei ekipa, która zajmie przedostatnią lokatę w ekstraklasie zmierzy się w barażu z wicemistrzem pierwszej ligi o miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet.

Reklama

Końcowa klasyfikacja sezonu 2017/18:

1. Chemik Police

2. ŁKS Commercecon Łódź

3. Grot Budowlani Łódź

4. Developres SkyRes Rzeszów

5. ENEA PTPS Piła

6. Trefl Proxima Kraków

7. BKS Profi Credit Bielsko-Biała

8. Polski Cukier Muszynianka Muszyna

9. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

10. Impel Wrocław

11. Pałac Bydgoszcz

12. Legionovia Legionowo

13. POLI Budowlani Toruń - spadek do 1. ligi

14. MKS Dąbrowa Górnicza - spadek do 1. ligi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje