Reklama

Reklama

Bogdan Serwiński zrezygnował z prowadzenia Polskiego Cukru Muszynianki Enea

Zaskakująca rezygnacja szkoleniowca w polskiej lidze! Związany z klubem od ponad 20 lat Bogdan Serwiński złożył dymisję z funkcji szkoleniowca siatkarek Polskiego Cukru Muszynianki Enea. Pierwszym trenerem został Ryszard Litwin, a drugim - Marcin Wojtowicz.

Po latach sukcesów zespół z Muszyny w obecnych rozgrywkach spisuje się słabiej.

Trener Serwiński właśnie brak zadowalających wyników podał jako główny powód swojej rezygnacji.

Dziś rano na oficjalnej stronie klubu opublikowano oświadczenie w tej sprawie:

"Wynik oraz poziom sportowy zespołu to najistotniejsze kryteria oceny pracy trenera. Ani jedno, ani drugie nie jest dla mnie satysfakcjonujące.

W profesjonalnym sporcie, jakim jest siatkówka pierwszy trener obciążony jest jednoznaczną odpowiedzialnością. Stąd też moja decyzja o rezygnacji z prowadzenia zespołu.

Reklama

Po wnikliwej analizie, z której jasno wynikało, że parametry sportowe są zdecydowanie niższe niż w sezonach poprzednich oraz po długiej dyskusji z prezesem Jeżowskim oraz trenerami Litwinem i Wojtowiczem, moja wizja zmian została zaakceptowana.

Jestem przekonany, że Ryszard i Marcin natchną zespół wiarą i nadzieją i na koniec sezonu wszyscy będą usatysfakcjonowani" - czytamy w oświadczeniu Serwińskiego.

Po 13. kolejkach Muszynianka, z siedmioma porażkami na koncie, zajmuje ósme miejsce w tabeli.

Serwiński od wielu lat był związany z klubem z Muszyny. Zespół, pod jego wodzą, od 2003 roku występował w ekstraklasie. Zdobył cztery razy mistrzostwo Polski (2005/06, 2007/08, 2008/09, 2010/11) i po dwa razy stawał na pozostałych miejscach na podium. W  sezonie 2012/13 triumfował w Pucharze CEV, drugich co do rangi rozgrywkach klubowych w Europie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama