Reklama

Reklama

Agata Kopczyk poprowadzi Pałac Bydgoszcz

Była siatkarka Pałacu Bydgoszcz Agata Kopczyk, ostatnio zajmująca się młodziczkami i kadetkami, od nowego sezonu ekstraklasy poprowadzi zespół seniorek w roli pierwszego szkoleniowca. Po dwóch latach do składu powraca Patrycja Polak.

Tradycją w bydgoskim klubie jest stawianie na wychowanków, zarówno wśród zawodników, jak i trenerów. Tak było m.in. z obecnym szkoleniowcem reprezentacji siatkarek Piotrem Makowskim, a potem z Rafałem Gąsiorem. Teraz przyszedł czas na kobietę.

Jako zawodniczka Kopczyk przyczyniła się w 1993 roku do zdobycia przez Pałac jedynego w historii klubu złotego medalu mistrzostw Polski. W minionych latach pracowała w Bydgoszczy zajmując się młodziczkami i kadetkami. Z tym drugim zespołem w sezonie 2012/13 zdobyła brąz mistrzostw Polski. Teraz poprowadzi seniorki w ekstraklasie w roli pierwszego szkoleniowca.

Reklama

Rozpoczęło się także budowanie składu na nowy sezon. Jak poinformował w czwartek prezes Pałacu Waldemar Sagan, w zespole pozostanie osiem zawodniczek: Julia Twardowska, Kinga Dybek, Weronika Fojucik, Marta Biedziak, Małgorzata Skorupa, Zuzanna Czyżnielewska i Anna Korabiec.

Jest jeszcze Ewelina Janicka, ale przez kontuzję więzadeł na pewno nie rozpocznie z drużyną sezonu.

Nowym nabytkiem Pałacu jest Patrycja Polak, która wraca do Bydgoszczy po dwóch latach przerwy. Miniony sezon przyjmująca rozpoczęła w Impelu Wrocław, a w trakcie rozgrywek przeniosła się do włoskiej drużyny Crovegli Cadelbosco.

Wiadomo już także, które siatkarki odejdą z Bydgoszczy. W składzie Pałacu kibice na pewno nie zobaczą świeżo upieczonej reprezentantki Polski Katarzyny Połeć oraz Tamary Kaliszuk, Agaty Pury i Pauliny Głaz. Trwają jeszcze rozmowy z Moniką Naczk i Katarzyną Wysocką, które otrzymały propozycje pozostania w klubie.

Budowany jest także budżet zespołu na nowy sezon, który, jak zdradził Sagan, wynosić będzie około 2,5 miliona złotych. To nieco więcej niż przed rokiem, choć z najlepszymi zespołami ekstraklasy trudno się porównywać.

Przygotowania do 23. sezonu w ekstraklasie zespół rozpocząć ma na przełomie lipca i sierpnia.

Aktualny skład:

Rozgrywająca: Marta Biedziak

Atakująca: Zuzanna Czyżnielewska

Przyjmujące: Kinga Dybek, Julia Twardowska, Weronika Fojucik, Patrycja Polak

Środkowe: Małgorzata Skorupa, Ewelina Janicka (kontuzja więzadeł)

Libero: Anna Korabiec

Dowiedz się więcej na temat: Pałac Bydgoszcz | Orlen Liga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje