Liga włoska - 36. kolejka Serie B: Hellas Verona FC - AS Livorno Calcio 2-3

Gol Polaka nie pomógł. Paweł Dawidowicz zdobył bramkę dla Hellas Werona, ale jego zespół przegrał z AS Livorno 2-3.

36. kolejka Włochy - Serie B
2019-05-01 15:00 | Stadion: Stadio Marc'Antonio Bentegodi | Widzów: 9849 | Arbiter: G. Aureliano
Murilo 51'

Dawidowicz trafił do siatki w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Hellas przegrywało już wtedy 0-2. Po przerwie drużyna Polaka straciła jeszcze jednego gola i ostatecznie przegrała 2-3.

23-letni piłkarz dopiero pierwszy raz w tym sezonie wpisał się na listę strzelców. Ma pewne miejsce w drużynie z Werony, wystąpił już w 27 spotkaniach Serie B. Do Włoch jest tylko wypożyczony z rezerw Benfiki, ale Hellas po sezonie może go wykupić z Lizbony.

Drużyna Dawidowicza walczy o udział w barażach, dających szansę awansu do Serie A. Wezmą w nich udział zespoły z miejsc od trzeciego do ósmego. Na razie Hellas, po 34 spotkaniach, jest szóste.

Livorno zajmuje 15 miejsce w tabeli. Piłkarzem tej drużyny jest Tomasz Kupisz, który całe spotkanie z Hellas przesiedział na ławce rezerwowych.

Lukáš Zima
 45′ Paweł Dawidowicz
Matija Boben90′
Alan Empereur
Dario Dainelli
21′ Marco Davide Faraoni
Matteo Di Gennaro
Luigi Vitale
Andrea Gasbarro72′
 70′ Karim Laribi
Davide Agazzi
56′ Liam Henderson
Michele Rocca40′ 57′
78′ Samuel Gustafson
Francesco Valiani65′
46′ Gianni Munari
Niccolò Giannetti  25′ 62′
66′ Ryder Matos
Tomasz Kupisz
56′ Antonio Di Gaudio
Andrea Luci57′
Luca Marrone
Aniello Salzano
46′ 61′ Mattia Zaccagni
Alessandro Diamanti62′
66′ Giampaolo Pazzini