Kamil Glik bliżej Serie A! Udany powrót Polaka

Kamil Glik rozegrał pierwsze spotkanie od marcowej potyczki ze Szwecją. I od razu ma powody do satysfakcji. Jego Benevento pokonało na wyjeździe Ascoli 1-0, dzięki czemu Polak znalazł się w półfinale barażów o awans do Serie A.

W meczu Polska - Szwecja (2-0), decydującym o awansie na mundial w Katarze, Kamil Glik przez kilkadziesiąt minut grał z kontuzją. Po powrocie do Włoch poddał się intensywnej kuracji.

Starania o odzyskanie pełni sił trwały półtora miesiąca. Polak opuścił osiem meczów ligowych. Wrócił do gry w piątkowy wieczór i zaliczył całe spotkanie.

Kamil Glik bliżej Serie A

Ekipa Benevento wygrała z Ascoli 1-0 na terenie rywala, oddając ledwie jeden celny strzał. Jego autorem był Gianluca Lapadula

Gol padł w 38. minucie. Gospodarze, mimo wyraźnej przewagi, przez blisko godzinę nie potrafili doprowadzić do wyrównania. Na bramkę przeciwnika oddali 19 strzałów.

Ascoli kończyło mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Federico Dionisiego za uderzenie przeciwnika (90. minuta).

W boju o finał fazy barażowej Benevento zmierzy się z Pisą (17 i 21 maja).

Ascoli Calcio - Benevento Calcio 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Lapadula (38.)