Reklama

Reklama

​Złota Piłka. Cristiano Ronaldo wybrał inną galę, by odebrać nagrodę dla najlepszego gracza Serie A

Mniej więcej w tym samym czasie, gdy Lionel Messi odbierał w Paryżu swoją szóstą Złotą Piłkę, Cristiano Ronaldo święcił swój kolejny triumf w Mediolanie. Portugalczyk, który przegrał z Messim i Virgilem van Dijkiem, zajmując trzecie miejsce, nie zjawił się na gali organizowanej przez "France Football". Zamiast tego wolał otrzymać nagrodę dla najlepszego gracza Serie A.

Do tej pory Ronaldo i Messi mieli na koncie tyle samo Złotych Piłek. W poniedziałek jednak Argentyńczyk wyprzedził swojego największego rywala, zgarniając trofeum dla najlepszego piłkarza świata.

CR7, który nie miał w zwyczaju pojawiać się na francuskiej gali w przypadku braku zwycięstwa, i tym razem "zbojkotował" spotkanie z najlepszymi zawodnikami globu. Zamiast tego, w towarzystwie swojej partnerki Georginy Rodriguez i agenta Jorge Mendesa, udał się do Mediolanu na ceremonię nazwaną "Gala del Calcio", gdzie otrzymał wyróżnienie dla najlepszego gracza Serie A.

Reklama

Reprezentujący interesy Portugalczyka Mendes został przez reporterów zapytany o nieobecność gwiazdora Juventusu na gali Złotej Piłki.

- Cristiano Ronaldo jest najlepszy w historii i dobrze to wiesz - odpowiedział krótko.

Głos w tej sprawie zabrał także dyrektor sportowy "Starej Damy" Fabio Paratici.

- Ronaldo zasłużył na Złotą Piłkę, ciągle to powtarzamy. Rankingi dotyczące tej nagrody są zawsze dyskusyjne - stwierdził Paratici.

TB

Reklama

Reklama

Reklama