Reklama

Reklama

Wojciech Szczęsny zostanie zawodnikiem Juventusu

Juventus doszedł do porozumienia z Arsenalem i Wojciech Szczęsny od nowego sezonu będzie reprezentował barwy „Starej Damy”. Arsenal zainkasuje za piłkarza od 11-12 milionów euro.

Taką informację podał dziennikarz brytyjskiego dziennika "The Guardian" - Fabrizio Romano. Szczęsny ma już we wtorek pojawić się we Włoszech, by przejść testy medyczne, a następnego dnia poleci z zespołem na tournee do Stanów Zjednoczonych, gdzie mistrzowie Italii zagrają z FC Barcelona, PSG i AS Roma. W tym ostatnim klubie reprezentant "Biało-czerwonych" występował przez dwa minione lata, będąc na wypożyczeniu.

Spekulacje o transferze polskiego bramkarza do drużyny "Starej Damy" trwają już od kilku tygodni. Problemem miała być cena za jaką Arsenal chciał sprzedać piłkarza. Juventus miał oferować za Polaka dziewięć milionów euro, co nie satysfakcjonowało "Kanonierów". Włosi ostatecznie jednak podbili cenę i Szczęsny wkrótce zostanie oficjalnie zaprezentowany w Turynie.

Reklama

Szczęsny z Juventusem ma podpisać trzyletni kontrakt i zarabiać cztery miliony euro rocznie. Jego transfer zostanie sfinalizowany w przeciągu 48 godzin. W ekipie "Starej Damy" Polak ma przyszłościowo zastąpić legendarnego "Gigiego" Buffona, który zapowiedział, że po mistrzostwach świata w Rosji przejdzie na emeryturę.

AK, Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL