Reklama

Reklama

  • 1 .Juventus Turyn (83 pkt.)
  • 2 .Inter Mediolan (82 pkt.)
  • 3 .Atalanta Bergamo (78 pkt.)
  • 4 .Lazio Rzym (78 pkt.)
  • 5 .AS Roma (70 pkt.)
  • 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Wojciech Szczęsny krezusem wśród Polaków grających w Serie A

7,1 miliona euro - łącznie tyle pieniędzy inkasuje za sezon trójka najlepiej opłacanych reprezentantów Polski w Serie A. Liderem w gronie "Biało-Czerwonych" jest Wojciech Szczęsny, ale jego zarobki wyglądają blado przy apanażach największych gwiazd włoskiej ekstraklasy. Listę płac ujawnił sportowy dziennik "La Gazzetta dello Sport".

Biorąc pod uwagę hierarchię w swoim zespole na liście płac, najwyżej plasuje się Arkadiusz Milik. Snajper Napoli parafował kontrakt na sumę 2,5 miliona euro za sezon.

Reklama

To daje mu piąte miejsce wśród kolegów klubowych, a liderem jest Lorenzo Insigne. Włoch, którego kontrakt obowiązuje do 2022 roku, zarabia 3,6 mln euro rocznie.

W drugiej połowie stawki, na 15. miejscu, plasuje się Piotr Zieliński. "Zielu" podpisał umowę, gwarantującą mu co sezon 1,1 mln euro, która trwa do 2021 roku.

Ciekawostką jest fakt, że gdyby Vadis Odjidja-Ofoe podpisał nowy kontrakt z Legią, na lukratywnych warunkach zaproponowanych przez bossa "Wojskowych" Dariusza Mioduskiego, to minimalnie wyprzedziłby Zielińskiego.

Dopiero 12. w drużynie Juventusu zajmuje Wojciech Szczęsny, co de facto... odpowiada pozycji bramkarza w zespole. Polak jest zmiennikiem golkipera numer jeden, legendy "Starej Damy" Gianluigiego Buffona.

Inna sprawa, że Szczęsny nie możne narzekać na zarobki, bo podpisał kontrakt do 2021 roku, opiewający na 3,5 mln za sezon, co miesięcznie gwarantuje mu prawie 300 tys. euro.

Dla porównania, Buffon zarabia tylko o milion euro więcej.

Według informacji "La Gazetta dello Sport", najlepiej opłacanymi piłkarzami w Serie A są Gonzalo Higuain z Juventusu oraz Leonardo Bonucci z Milanu. Obaj wzbogacają się o 7,5 miliona euro rocznie.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje