• 6 .AC Milan (66 pkt.)
  • 7 .SSC Napoli (62 pkt.)
  • 8 .US Sassuolo Calcio (51 pkt.)

Włoskie media zachwycone występem Piotra Zielińskiego z Interem

Piotr Zieliński zagrał koncertowo w piątkowym meczu z Interem. Między innymi dzięki bramce i asyście Polaka Napoli pokonało rywala 3-0. Media we Włoszech nie mogą się nachwalić pomocnika reprezentacji Polski.

Zieliński był najlepszym zawodnikiem starcia w 15. kolejce włoskiej Serie A. "Cudowny Zieliński" - napisał "Corriere dello Sport".

Polak już w drugiej minucie wpisał się na listę strzelców, precyzyjnym strzałem z 15 metrów.

Trzy minuty później Zieliński popisał się rewelacyjnym podaniem do Słowaka, Marka Hamszika, a ten wpadł w pole karne i nie zmarnował okazji do podwyższenia.

"Corriere dello Sport stwierdził, że występ Zielińskiego to była esencja futbolu. Jego grę oceniono na 8.

W "La Gazzetta dello Sport" napisano, że "Zieliński przebrał się za Milika", nawiązując do innego reprezentanta Polski w barwach Napoli. Milik nie gra z powodu kontuzji, a to on zaczął sezon od mocnego uderzenia, zdobywając kilka bramek dla swojej drużyny.

Włosi chwalą mądrą grę naszego 22-letniego zawodnika, który w Napoli występuje zaledwie od kilku miesięcy.

Serie A: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Zieliński | SSC Napoli | Serie A