Reklama

Reklama

Włosi kochają reprezentanta Polski! Tak przywitali go na stadionie

Nicola Zalewski wraca do zdrowia po kontuzji kostki i nie mógł zagrać w ramach przedsezonowych przygotowań z Szachtarem Donieck - wziął jednak udział w tradycyjnej prezentacji zawodników AS Roma i... trzeba przyznać, że trybuny Stadio Olimpico wprost uwielbiają reprezentanta Polski, bo zgotowały mu potężną owację. Poruszony tym piłkarz pochwalił się w mediach społecznościowych filmikiem z całego zdarzenia. "Trudno jest to opisać" - stwierdził.

Nicola Zalewski w ciągu ostatniego roku zrobił niesamowite postępy - piłkarz co rusz pokazywał się od bardzo dobrej strony w kolejnych spotkaniach AS Roma i udowodnił, że mimo wciąż młodego wieku zasługuje na pełne zaufanie ze strony menedżera Jose Mourinho.

Piłkarz poszedł za ciosem również podczas przedsezonowych przygotowań, w czasie których jego gra także była chwalona, a co więcej zdarzyło mu się nawet dostąpić zaszczytu pełnienia funkcji kapitana "Giallorossich". Niestety podczas sparingu z Tottenhamem Zalewski nabawił się kontuzji kostki i pierwotnie przewidywania dotyczące jego zdrowia były dosyć kiepskie, na szczęście koniec końców okazało się, że uraz jest mniej poważny, niż pierwotnie zakładano.

Reklama

Nicola Zalewski porwał tłumy na Stadio Olimpico. Co za widok!

Mimo wszystko gracz nie był w stanie wystąpić przeciwko Szachtarowi Donieck w kolejnym meczu towarzyskim, ale i tak zjawił się na murawie Stadio Olimpico. Wszystko to dlatego, że w ostatnią niedzielę miała miejsce prezentacja drużyny Romy przed sezonem 2022/2023. Trzeba przy tym przyznać, że fani ASR sprezentowali mu fantastyczne przyjęcie:

Materiał z tego zdarzenia sam piłkarz zamieścił również na swoim Instagramie. "Trudno jest to opisać. Dziękuję wszystkim za ostatni wieczór, jesteście niesamowici, to były wyjątkowe emocje" - stwierdził 20-latek w opisie filmu, dodając, że "teraz pora na niedzielę", kiedy to "Giallorossi" rozegrają swój pierwszy mecz w Serie A, na wyjeździe z Salernitaną.

AS Roma niebawem rozpocznie sezon w Serie A

Czy reprezentant Polski zagra z "Konikami Morskimi"? Na to może być zdecydowanie za wcześnie, ale miejmy nadzieję, że już niebawem futbolista będzie w pełni sił. Jeśli zaś podopieczni Jose Mourinho zaprezentują w kolejnym starciu taką formę, jak z Szachtarem, to mogą być spokojni o wynik - ukraińską ekipę ograli bowiem 5-0, a bramki zdobyli Pellegrini, Mancini, Zaniolo i Bove. Trafienie samobójcze zanotował Juchym Konopla.

Nicola Zalewski to wychowanek Romy. W poprzednim sezonie dla drużyny z "Wiecznego Miasta" zagrał w 24 meczach, w których odnotował dwie asysty. Blisko rok temu - we wrześniu 2021 - urodzony w Tivoli gracz zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski w spotkaniu z San Marino.

Reklama

Reklama

Reklama