Reklama

Reklama

Vincenzo Montella: Ancelotti może zostać moim asystentem

Natychmiast po zwolnieniu Carla Ancelottiego z Bayernu Monachium rozpoczęły się spekulacje, że włoski trener już wkrótce może przejąć AC Milan. "Ancelotti może przyjść i zostać moim asystentem" - zażartował szkoleniowiec mediolańskiej drużyny Vincenzo Montella.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Serie A

"Ancelotti jest symbolem Milanu, który odnosił sukcesy" - podkreśliła "Gazzetta dello Sport" dowodząc, że przejęcie drużyny przez niego zostałoby znakomicie odebrane przez kibiców Milanu.

Klub z Mediolanu wydał na transfery piłkarzy aż 240 milionów euro tego lata, a nie rozpoczął najlepiej sezonu. Część kibiców nie wierzy w Montellę i wolałaby doświadczonego Ancelottiego, który zdobywał z Milanem dwa Puchary Europy jako piłkarz, a następnie dwukrotnie wygrywał z nim Ligę Mistrzów w roli trenera.

Reklama

Dyrektor sportowy Milanu Massimiliano Mirabelli jednoznacznie odrzucił jednak możliwość sprowadzenia Ancelottiego. "Mamy już trenera, który jest młodszy od Ancelottiego i jednocześnie tak samo utalentowany" - powiedział.

Z kolei Montella zareagował żartem na plotki o spodziewanym zatrudnieniu Ancelottiego. Obu trenerów łączą dobre relacje, a swego czasu Ancelotti proponował nawet młodszemu koledze, aby został jego asystentem. Teraz Montella nawiązał do dawnej propozycji.

"Jeśli chce, to może tutaj przyjść i zostać moim asystentem" - zażartował.

Włoskie media twierdzą, że władze Milanu już w maju próbowały sprowadzić Ancelottiego, ale ten odmówił i właśnie dlatego przedłużono umowę z Montellą do 2019 roku.

MZ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL