Venezia Football Club - Cagliari Calcio 0-0. Liga - 38. kolejka

22 maja na Stadio Pierluigi Penzo odbyło się starcie 38. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Venezii i Cagliari Calcio. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari Calcio.

22 maja  na Stadio Pierluigi Penzo odbyło się starcie  38. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Venezii  i Cagliari Calcio. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Walukiewicza występującego w Cagliari Calcio.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 34. minucie za Charalamposa Lykogiannisa wszedł Marko Rog.

W 37. minucie arbiter pokazał kartkę Luce Ceppitellemu, zawodnikowi Cagliari Calcio. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Domen Crnigoj został zmieniony przez Lucę Fiordilina, a za Dennisa Johnsena wszedł na boisko Hilmir Mikaelsson, co miało wzmocnić zespół Venezii . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Deiolę na Razvana Marina oraz Lucę Ceppitellego na Matteo Lovata. W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Nahitanowi Nandezowi z drużyny Cagliari Calcio.

W 73. minucie w jedenastce Venezii doszło do zmiany. Tanner Tessmann wszedł za Mickaela Cuisance'a. W 80. minucie Leonardo Pavoletti został zmieniony przez Keitę Balde, a za Alberta Grassiego wszedł na boisko Gaston Pereiro, co miało wzmocnić drużynę Cagliari Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dora Peretza na Patricka Leala. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter przyznał kartkę Giorgiowi Altaremu z Cagliari Calcio.

Jeśli zespół Cagliari Calcio nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Jedenastka Cagliari Calcio zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Venezii żadną kartką, natomiast zawodnikom Cagliari Calcio pokazał trzy żółte.

Zespół Venezii w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Cagliari Calcio dokonała pięciu zmian.