• 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

Venezia FC - US Salernitana 1919 1-2 (1-0). Liga włoska - 10. kolejka Serie A

W meczu 10. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 26 października, zespół Venezia FC przegrał z Salernitana 1919 1-2 (1-0). Mecz na Stadio Pierluigi Penzo obejrzało 5 029 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawła Jaroszyńskiego występującego w Salernitana 1919.

10. kolejka Włochy - Serie A
2021-10-26 18:30 | Stadion: Stadio Pierluigi Penzo | Widzów: 5029 | Arbiter: Marco Di Bello
A. Schiavone 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Salernitana 1919 wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Gianlucę Busia, zawodnika Venezia FC.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Venezia FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Mattia Aramu. Asystę zaliczył Cristian Molinaro.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał żółtą kartkę Federicowi Bonazzolemu z Salernitana 1919. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Venezia FC.

Drugą połowę drużyna Venezia FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mattię Aramu wszedł Ethan Ampadu. W 56. minucie Sofian Kiyine został zastąpiony przez Daana Heymansa.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Venezia FC: Pasquale Mazzocchiemu w 59. i Ethanowi Ampadu w 60. minucie.

Bramkarz Venezia FC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 61. minucie Federico Bonazzoli wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zanotował Franck Ribery.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Salernitana 1919 doszło do zmiany. Andrea Schiavone wszedł za Grigorisa Kastanosa. W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Venezia FC: Ridgeciano Haps, Thomas Henry, a na ich miejsce weszli Cristian Molinaro, Francesco Forte. W 67. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ethan Ampadu z Venezia FC i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 60. minucie.

Niedługo później trener Venezia FC postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Davida Okereke'a wszedł Michael Svoboda, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Venezia FC nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. Chwilę później trener Salernitana 1919 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Federica Bonazzolego. Na boisko wszedł Cedric Gondo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Salernitana 1919: Francescowi Di Tacchio w 81. minucie i Nadirowi Zortei w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Salernitana 1919 przyniosły efekt bramkowy. Dwie minuty później wynik ustalił Andrea Schiavone. Bramka padła po podaniu Simeona Tochukwu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Vid Belec
59′ Pasquale Mazzocchi
Nadir Zortea90′
Mattia Caldara
Norbert Gyomber86′
Pietro Ceccaroni
Stefan Strandberg
66′ Cristian Molinaro
Luca Ranieri
Domen Czrnigoj
Joel Obi76′
56′ Sofian Kiyine
Grigoris Kastanos66′
10′ Gianluca Cristiano Busio
Francesco Di Tacchio81′
74′ David Chidozie Okereke
Federico Bonazzoli  61′ 45′ 76′
66′ Francesco Forte
Milan Đurić76′
 14′ 46′ Mattia Aramu
Franck Ribery
Niki Emil Antonio Mäenpää
Vincenzo Fiorillo
Tyronne Ebuehi
Antonio Russo
66′ Ridgeciano Delano Haps
Ramzi Aya
Marco Modolo
Filippo Delli Carri
74′ Michael Svoboda
Riccardo Gagliolo86′
46′ 60′ 67′ Ethan Kwame Colm Raymond Ampadu
Paweł Jaroszyński
Bjarki Steinn Bjarkason
Wajdi Kechrida76′
56′ Daan Heymans
Edoardo Vergani
66′ Thomas Henry

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.