• 6 .SSC Napoli (34 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (34 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (30 pkt.)

Valencia - AS Roma 1-3. 90 minut Szczęsnego

W meczu towarzyskim Roma pokonała Valencię 3-1. Całe spotkanie w bramce rzymian rozegrał Wojciech Szczęsny, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Szczęsny w pierwszej połowie obronił strzał rywala z około 10 metrów, a w drugiej pewnie łapał uderzenia rywali zza pola karnego.

Zanotował jednak także niepewne wyjście do dośrodkowania i błąd przy wyprowadzaniu piłki.

Co ważne, Szczęsny rozegrał 90 minut. W poprzednim meczu o Puchar Gampera z Barceloną, został zmieniony w przerwie przez rywala do miejsca w bramce Romy Morgana de Sanctisa.

Bramki dla Romy zdobyli Salah (8.), Totti (23.) i Gervinho (55.). Dla Valencii trafił Feghouli (30.).

14 sierpnia Roma rozegra kolejny sparing. Rywalem nowej drużyny Szczęsnego będzie Sevilla.