• 6 .Atalanta Bergamo (14 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (14 pkt.)
  • 8 .Bologna FC 1909 (12 pkt.)

US Sassuolo - Salernitana 1919 1-0 (0-0). Liga włoska - 6. kolejka Serie A

W pojedynku 6. kolejki włoskiej Serie A, który rozegrany został 26 września, drużyna US Sassuolo wygrała z Salernitana 1919 1-0 (0-0). Mecz na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii obejrzało 5 177 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Pawła Jaroszyńskiego występującego w Salernitana 1919.

6. kolejka Włochy - Serie A
2021-09-26 15:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Widzów: 5177 | Arbiter: Antonio Giua
US Sassuolo Calcio
US Salernitana 1919
1
0
D. Berardi 54'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom US Sassuolo oraz dwie drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu dla US Sassuolo zdobył Domenico Berardi w 54. minucie. Przy zdobyciu bramki pomagał Jeremie Boga.

W 64. minucie za Cedrica Gondo wszedł Federico Bonazzoli. W tej samej minucie trener Salernitana 1919 postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Milana Đuricia. Na boisko wszedł Simeon Tochukwu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole Salernitana 1919 doszło do zmiany. Joel Obi wszedł za Francesca Di Tacchio.

A trener US Sassuolo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gianlucę Scamaccę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Giacomo Raspadori. Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy US Sassuolo: Jeremie Boga, Davide Frattesi, Domenico Berardi, Filip Djuricić, na ich miejsce weszli: Hamed Traorè, Abdoulrahmane Harroui, Gregoire Defrel, Giorgos Kiriakopoulos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Ranieriego, Norberta Gyombera zajęli: Paweł Jaroszyński, Nadir Zortea. W 87. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gianlucę Scamaccę z US Sassuolo, a w 89. minucie Federica Bonazzolego z drużyny przeciwnej.

Stefan Strandberg
31′ Gian Marco Ferrari
Riccardo Gagliolo
Rogério Oliveira da Silva
Luca Ranieri30′ 74′
81′ Davide Frattesi
Mamadou Coulibaly
 54′ 81′ Domenico Berardi
Lassana Coulibaly
71′ Jeremie Boga
Francesco Di Tacchio64′
15′ Maxime Lopez
Grigoris Kastanos
90′ Filip Djuricić
Cedric Gondo36′ 64′
70′ Giacomo Raspadori
Paweł Jaroszyński74′
90′ Giorgos Kiriakopoulos
Frederic Veseli
Federico Peluso
Nadir Zortea83′
Matheus Henrique de Souza
Wajdi Kechrida
81′ Abdoulrahmane Harroui
Joel Obi64′
Francesco Magnanelli
Andrea Schiavone
71′ Hamed Junior Traorè
Federico Bonazzoli64′ 89′
81′ Gregoire Defrel
Simeon Tochukwu Nwankwo64′
70′ 87′ Gianluca Scamacca
Edoardo Vergani

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Salernitana 1919 otrzymali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.