• 5 .AS Roma (47 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

US Sassuolo Calcio - Parma Calcio 1913 1-1 (0-1). Liga włoska - 18. kolejka Serie A

17 stycznia na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbyło się spotkanie 18. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami US Sassuolo i Parmy Calcio. Mecz zakończył się remisem 1-1.

18. kolejka Włochy - Serie A
2021-01-17 15:00 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Ivano Pezzuto
US Sassuolo Calcio
Parma Calcio 1913
1
1
F. Đuričić 90'
J. Kucka 37'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem starć drużyna US Sassuolo wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Vladowi Chirichesowi z zespołu gospodarzy. Była to pierwsza minuta spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juraj Kucka wywołał eksplozję radości wśród kibiców Parmy Calcio , zdobywając bramkę w 37. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Giuseppe Pezzella.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Parmy Calcio.

Na murawie, jak to często zdarzało się US Sassuolo w tym sezonie, pojawił się Mert Müldür, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Jeremego Toljana. W 59. minucie Francesco Magnanelli został zastąpiony przez Filipa Djuricicia.

W 71. minucie kartką został ukarany Maxime Lopez, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Lukasz Haraslin, Rogério, a na ich miejsce weszli Francesco Caputo, Giorgos Kiriakopoulos. Chwilę później trener Parmy Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Giuseppe Pezzellę. Na boisko wszedł Giacomo Ricci, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 77. a 84. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej czwartej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Filip Djuricić. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Daan Dierckx
1′ Vlad Iulian Chiriches
Simone Iacoponi
71′ Maxime Lopez
Giuseppe Pezzella74′
46′ Jeremy Toljan
Alberto Grassi86′
Gregoire Defrel
Jasmin Kurtić
86′ Hamed Junior Traorè
Gastón Brugman80′ 86′
71′ Giorgos Kiriakopoulos
Juraj Kucka  37′
59′ Francesco Magnanelli
Andreas Evald Cornelius
71′ Francesco Caputo
Yao Kouassi Gervinho
Gianluca Pegolo
Simone Colombi
Stefano Turati
Reinaldo Radu
46′ Mert Müldür
Giacomo Ricci74′
71′ 77′ Rogério Oliveira da Silva
Juan Francisco Brunetta
Federico Peluso
Drissa Camara
Marlon Santos da Silva Barbosa
Wylan Cyprien86′
59′  90′ (k.) Filip Djuricić
Jacopo Dezi
Alessandro Mercati
Simon Sohm86′
71′ Lukasz Haraslin
Mattia Sprocati
Isaac Karamoko
Gabriele Artistico
Brain Oddei
Mihai Valentin Mihăilă
86′ Giacomo Raspadori
Chaka Traorè

Przewaga drużyny US Sassuolo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna US Sassuolo w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.