• 6 .ACF Fiorentina (0 pkt.)
  • 7 .Genoa CFC 1893 (0 pkt.)
  • 8 .Inter Mediolan (0 pkt.)

US Sassuolo Calcio - Lazio Rzym 2-0 (1-0). Liga włoska - 38. kolejka Serie A

W spotkaniu 38. kolejki włoskiej Serie A, które rozegrane zostało 23 maja, drużyna US Sassuolo wygrała z Lazio Rzym 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii.

38. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-23 20:45 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Alessandro Prontera
US Sassuolo Calcio
Lazio Rzym
2
0
G. Kiriakopoulos 10'
D. Berardi 78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Lazio Rzym (”Orły”) wygrała aż dziewięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Giorgos Kiriakopoulos. Sytuację bramkową stworzył Domenico Berardi.

Trener Lazio Rzym wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Faresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Carlos Correa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Sassuolo.

W pierwszych minutach drugiej połowy żółtą kartkę dostał Giorgos Kiriakopoulos, piłkarz US Sassuolo. Po chwili trener US Sassuolo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Francesco Caputo, a murawę opuścił Gregoire Defrel.

W 57. minucie Filip Djuricić został zmieniony przez Hameda Traorè'a. W 61. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Giorgos Kiriakopoulos osłabiając zespół US Sassuolo. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 50. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Sassuolo w 78. minucie spotkania, gdy Domenico Berardi strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonej trzeciej minucie starcia sędzia pokazał żółtą kartkę Marcowi Parolowi z zespołu gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Thomas Strakosha
74′ Jeremy Toljan
Adam Marušić
Vlad Iulian Chiriches
Ştefan Daniel Radu
Gian Marco Ferrari
Marco Parolo90′
 10′ 50′ 61′ Giorgos Kiriakopoulos
Jean-Daniel Akpa80′
75′ Maxime Lopez
Manuel Lazzari86′
 78′ (k.) Domenico Berardi
Danilo Cataldi87′
62′ Jeremie Boga
Senad Lulić
Manuel Locatelli
Lucas Pezzini Leiva80′
57′ Filip Djuricić
Vedat Muriqi
56′ Gregoire Defrel
Carlos Joaquín Correa19′
Gianluca Pegolo
Marco Alia
74′ Kaan Ayhan
Jose Manuel Reina
Mert Müldür
Nicolò Armini86′
62′ Rogério Oliveira da Silva
Patricio Gabarron
Federico Peluso
Marco Bertini87′
Marlon Santos da Silva Barbosa
Gonzalo Escalante80′
75′ Mehdi Bourabia
Mohamed Salim Fares19′
Lukasz Haraslin
Raul Moro Prescoli80′
Pedro Mba Obiang Avomo

57′ Hamed Junior Traorè

56′ Francesco Caputo

Giacomo Raspadori

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.