• 6 .Lazio Rzym (17 pkt.)
  • 7 .Juventus Turyn (15 pkt.)
  • 8 .ACF Fiorentina (15 pkt.)

US Sassuolo Calcio - Juventus Turyn 1-3 w Serie A

W spotkaniu 35. kolejki Serie A Juventus Turyn pokonał na wyjeździe US Sassuolo Calcio 3-1 i zrobił kolejny krok w stronę mistrzostwa Włoch.

Wyniki, strzelcy bramek, tabela i terminarz Serie A

Mecz najlepszej drużyny Serie A z marzącymi o utrzymaniu w lidze gospodarzami zaczął się od niespodzianki. W 9. minucie miejscowych na prowadzenie wyprowadził Simone Zaza.

Piłkarze Sassuolo grali nieźle, ale kolejne bramki zdobywali goście. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Carlos Tevez, a po przerwie gola na 2-1 dla Juve zdobył Claudio Marchisio (piękna asysta Andrei Pirlo).

W 73. minucie blisko zdobycia efektownej bramki był Tevez, ale po jego uderzeniu z kilkunastu metrów piłka odbiła się od poprzeczki. Chwilę później trzeciego gola dla Juve zdobył Fernando Llorente.

Hiszpański napastnik wykorzystał podanie Stephana Lichtsteinera i sprytnie trącił piłkę piętą, pokonując bramkarza gospodarzy.

Juventus wygrał 3-1 i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek ma osiem punktów przewagi nad drugą w tabeli Romą. Koronacja mistrzów Włoch może się odbyć już 5 maja. "Stara Dama" podejmie tego dnia na własnym stadionie Atalantę Bergamo.

US Sassuolo Calcio - Juventus Turyn 1-3 (1-1)

Bramki: 1-0 Simone Zaza (9.), 1-1 Carlos Tevez (35.), 1-2 Claudio Marchisio (58.), 1-3 Fernando Llorente (76.).