• 5 .Juventus Turyn (27 pkt.)
  • 6 .ACF Fiorentina (27 pkt.)
  • 7 .AS Roma (25 pkt.)
  • 8 .Lazio Rzym (25 pkt.)

US Sassuolo Calcio - Juventus Turyn 1-3 (0-2). Liga włoska - 36. kolejka Serie A

12 maja na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbyło się spotkanie 36. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami US Sassuolo i Juventusu Turyn. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Juventusu Turyn 3-1.

36. kolejka Włochy - Serie A
2021-05-12 20:45 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Piero Giacomelli
P. Dybala 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszej połowie drużyna US Sassuolo mogła mogła ustawić przebieg meczu ale nie wykorzystała stuprocentowej sytuacji. W 16. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka US Sassuolo.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marlona z US Sassuolo, a w 23. minucie Danila z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to zawodnicy Juventusu Turyn otworzyli wynik. W 28. minucie bramkę zdobył Adrien Rabiot. Asystę zaliczył Federico Chiesa.

W 33. minucie kartką został ukarany Federico Chiesa, piłkarz ”Starej Damy”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Juventusu Turyn w 45. minucie spotkania, gdy Cristiano Ronaldo strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 28 zdobytych bramek. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Adrien Rabiot.

W 56. minucie Pedro Obiang został zastąpiony przez Maxime'a Lopeza. Kibice US Sassuolo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gregoire'a Defrela. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Hamed Traorè. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktową bramkę.

W tej samej minucie w zespole US Sassuolo doszło do zmiany. Vlad Chiriches wszedł za Jeremego Toljana.

Niedługo później Giacomo Raspadori wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Sassuolo, strzelając gola w 59. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Manuel Locatelli.

Chwilę później trener Juventusu Turyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Rodrigo Bentancur, a murawę opuścił Arthur.

Jedenastka US Sassuolo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Paulo Dybala. Bramka padła po podaniu Dejana Kulusevskiego.

Między 77. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze US Sassuolo: Giorgos Kiriakopoulos, Jeremie Boga, na ich miejsce weszli: Rogério, Filip Djuricić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Paula Dybali, Federica Chiesy zajęli: Weston McKennie, Juan Cuadrado. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Gianluigi Buffon
56′ Jeremy Toljan
Danilo23′
18′ Marlon Santos da Silva Barbosa
Matthijs de Ligt
Gian Marco Ferrari
Leonardo Bonucci
77′ Giorgos Kiriakopoulos
. Alex Sandro
56′ Pedro Mba Obiang Avomo
Federico Chiesa33′ 81′
16′ (k.) Domenico Berardi
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo62′
77′ Jeremie Boga
Dejan Kulusevski
Manuel Locatelli
Adrien Rabiot  28′
56′ Hamed Junior Traorè
Cristiano Ronaldo  45′
 59′ Giacomo Raspadori
Paulo Dybala  66′ 81′
Gianluca Pegolo
Carlo Pinsoglio
Kaan Ayhan
Wojciech Szczęsny
56′ Vlad Iulian Chiriches
Giorgio Chiellini
Mert Müldür
Merih Demiral
77′ Rogério Oliveira da Silva
Rodrigo Bentancur62′
Federico Peluso
Juan Cuadrado81′
Mehdi Bourabia
Weston James Earl McKennie81′
77′ Filip Djuricić
Aaron Ramsey
Lukasz Haraslin
Félix Alexandre Andrade Sanches Correia
56′ Maxime Lopez
Federico Bernardeschi
Francesco Caputo
Alvaro Morata
56′ Gregoire Defrel

Przewaga zespołu US Sassuolo w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy US Sassuolo otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół US Sassuolo w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.