• 5 .Atalanta Bergamo (49 pkt.)
  • 6 .SSC Napoli (44 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

US Sassuolo Calcio - Bologna FC 1909 1-1 (0-1). Liga włoska - 23. kolejka Serie A

20 lutego na MAPEI Stadium - Città del Tricolore w Reggio nell'Emilii odbył się mecz 23. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy drużynami US Sassuolo i Bologna FC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

23. kolejka Włochy - Serie A
2021-02-20 20:45 | Stadion: MAPEI Stadium - Città del Tricolore | Arbiter: Federico La Penna
US Sassuolo Calcio
Bologna FC 1909
1
1
F. Caputo 52'
R. Soriano 17'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Bologna FC wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bologna FC w 17. minucie spotkania, gdy Roberto Soriano zdobył pierwszą bramkę. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Musa Barrow.

W 30. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Aaron Hickey osłabiając tym samym drużynę Bologna FC. W 34. minucie Mattias Svanberg został zastąpiony przez Lorenza De Silvestriego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bologna FC.

Trener US Sassuolo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Hamed Traorè, a murawę opuścił Francesco Magnanelli.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 35 minut, jednak zespół US Sassuolo doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Francesco Caputo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Bologna FC doszło do zmiany. Rodrigo Palacio wszedł za Musę Barrowa. W tej samej minucie w zespole Bologna FC doszło do zmiany. Jerdy Schouten wszedł za Nicolę Sansonego. Trener Bologna FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreasa Olsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Riccardo Orsolini.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Hamed Traorè z US Sassuolo. Była to 90. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Łukasz Skorupski
71′ Mert Müldür
Aaron Hickey30′
46′ Francesco Magnanelli
Mattias Svanberg34′
Domenico Berardi
Riccardo Orsolini62′
71′ Filip Djuricić
Nicola Sansone62′
Manuel Locatelli
Nicolás Martín Domínguez81′
87′ Maxime Lopez
Roberto Soriano  17′
 52′ Francesco Caputo
Ibrahima M'baye
71′ Jeremy Toljan
Andri Fannar Baldursson81′
Pedro Mba Obiang Avomo
Jerdy Schouten62′
46′ 90′ Hamed Junior Traorè
Musa Juwara
71′ Gregoire Defrel
Andreas Skov Olsen62′
Lukasz Haraslin
Rodrigo Palacio62′
Brain Oddei
Emanuel Vignato
87′ Giacomo Raspadori

Przewaga drużyny US Sassuolo w posiadaniu piłki była ogromna (74 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Drużyna US Sassuolo w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.