Reklama

Reklama

US Sassuolo - AS Roma 0-2. Cały mecz Wojciecha Szczęsnego

Wojciech Szczęsny zagrał 90 minut w spotkaniu przeciwko Sassuolo, a jego drużyna wygrała na trudnym terenie 2-0.

Sprawdź tabelę, wyniki i terminarz Serie A

Miała być przyjemna wycieczka i łatwe trzy punkty, ale niespodziewanie Sassuolo wysoko powiesiło poprzeczkę. Gospodarze mieli kilka szans i okazali się bardzo wymagającym rywalem dla mającej wysokie aspiracje Romy.

Już w 11. minucie gościom prowadzenie dał Mohamed Salah. Od tego momentu gospodarze ambitnie chcieli odrabiać straty, ale kilka razy zatrzymali się na Wojciechu Szczęsnym.

Tak jak w 86. minucie. Po mocnym strzale z dystansu nasz reprezentacyjny bramkarz zanotował wspaniałą paradę i pomógł utrzymać prowadzenie. Zresztą Szczęsny był jednym z najjaśniejszych punktów zespołu, który ostatecznie wygrał 1-0.

W ostatniej chwili gospodarze mogli jednak wyrównać, bo mieli znakomitą okazję. Z boiska za faul wyleciał Radja Nainggolan, a sędzia podyktował rzut karny. Wątpliwy, bo we włoskim stylu jeden z graczy Sassuolo położył się na murawie i arbiter dał się chyba nabrać.

Do jedenastki podszedł Domenico Berardi, a piłka ześlizgnęła się po poprzeczce i przeleciała nad bramką. Szczęsny wzniósł ręce w górę i... poprawił fryzurę.

Już w doliczonym czasie gry drugą bramkę w drugim meczu dla Romy zdobył Stephan El Sharaawy, który może okazać się wielkim wzmocnieniem rzymian.

Był to jedyny wtorkowy mecz w Serie A. Po tym spotkaniu Roma jest czwarta, a Sassuolo siódme.

Reklama

Sassuolo - AS Roma 0-2. Zobacz raport pomeczowy

Reklama

Reklama

Reklama