US Sassuolo - AC Milan 0-3 (0-3). Liga - 38. kolejka

22 maja na Mapei Stadium - Citta del Tricolore w Reggio Emilii odbył się mecz 38. kolejki Serie A pomiędzy drużynami US Sassuolo i AC Milan. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Milan 3-0.

22 maja  na Mapei Stadium - Citta del Tricolore w Reggio Emilii odbył się mecz  38. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami US Sassuolo  i AC Milan. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AC Milan 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół AC Milan wygrał aż 10 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Milan w 17. minucie spotkania, gdy Olivier Giroud strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Rafael Leao.

W 32. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Olivier Giroud z AC Milan. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Rafael Leao.

W 34. minucie arbiter ukarał kartką Sandra Tonalego, zawodnika AC Milan.

Franck Kessie wywołał eksplozję radości wśród kibiców AC Milan, strzelając kolejnego gola w 36. minucie pojedynku. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Maxime'owi Lopezowi z jedenastki US Sassuolo.

W 45. minucie Maxime Lopez został zmieniony przez Francesca Magnanellego. W tej samej minucie w drużynie AC Milan doszło do zmiany. Ismael Bennacer wszedł za Sandra Tonalego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Giorgos Kiriakopoulos z US Sassuolo. Była to 53. minuta spotkania. W 58. minucie w jedenastce US Sassuolo doszło do zmiany. Hamed Traore wszedł za Davide Frattesiego.

Po chwili trener US Sassuolo postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Domenica Berardiego. Na boisko wszedł Gregoire Defrel, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Milan: Olivier Giroud, Rade Krunic, Fikayo Tomori, Alexis Saelemaekers, na ich miejsce weszli: Zlatan Ibrahimovic, Brahim Diaz, Alessio Romagnoli, Alessandro Florenzi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gianmarca Ferrariego, Andrei Consiglego zajęli: Federico Peluso, Giacomo Satalino.

Piłkarze US Sassuolo dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.