• 6 .SSC Napoli (47 pkt.)
  • 7 .Lazio Rzym (43 pkt.)
  • 8 .Hellas Verona FC (38 pkt.)

US Lecce - Ascoli 1-2 w 21. kolejce Serie B. Gol Stępińskiego

Mariusz Stępiński pomimo zdobytego gola nie będzie dobrze wspomniał meczu Lecce z Ascoli. Polski napastnik najpierw trafił do siatki, a już po chwili – przez jego błąd – goście doprowadzili do wyrównania, by finalnie wygrać 2-1.

Mariusz Stępiński dobrze radzi sobie na zapleczu Serie A i ma na swoim koncie sześć trafień po 21 ligowych starciach.

Polski napastnik dopisał kolejne trafienie na swoje konto także dziś. Stępiński wykorzystał dobre dośrodkowanie Massimo Cody i głową umieścił piłkę w siatce. Włoskie media doceniły sposób, w który atakujący celebrował zdobytego gola. Pokazał on koszulkę kontuzjowanego kolegi z zespołu - Clauda Adjaponga.

Napastnik Lecce nie popisał się kilka minut później. Po jego błędzie wyrównującą bramkę zdobył Federico Dionisi. Włoch potwierdził również swoją skuteczność po przerwie i jego drugie trafienie przesądziło o losach meczu.

Stępiński opuścił boisko w 65. minucie, a na murawie zastąpił go Pablo Rodriguez.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

PA

21. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-05 21:00 | Stadion: Stadio Comunale Via del Mare | Arbiter: Matteo Marchetti
Riccardo Brosco
9′ 46′ Fabio Pisacane
Danilo Quaranta
83′ Leonard Zuta
Tommaso D'Orazio
Morten Due Hjulmand
Dario Šarić85′
65′ Liam Henderson
Mirko Eramo81′
90′ (k.) Marco Mancosu
Andrea Danzi68′
17′ 66′ Panagiotis Tachtsidis
Abdelhamid Sabiri27′ 75′
 23′ 65′ Mariusz Stępiński
Mouhamadou Fallou Mbacke Sarr
83′ Antonino Gallo
Anastasios Avlonitis
46′ 53′ Biagio Meccariello
Gabriele Corbo
Ilario Monterisi
Simone Pinna
John Björkengren
Fabrizio Caligara68′ 85′
65′ Žan Majer
Oliver Kragl
66′ Boban Nikolov
Nicola Mosti75′
Luca Rudolf Paganini
Vittorio Parigini75′ 90′
Stefano Pettinari
Rijad Bajić
65′ 90′ Pablo Rodríguez Delgado