US Lecce - Ascoli 1-2 w 21. kolejce Serie B. Gol Stępińskiego

Mariusz Stępiński pomimo zdobytego gola nie będzie dobrze wspomniał meczu Lecce z Ascoli. Polski napastnik najpierw trafił do siatki, a już po chwili – przez jego błąd – goście doprowadzili do wyrównania, by finalnie wygrać 2-1.

Mariusz Stępiński dobrze radzi sobie na zapleczu Serie A i ma na swoim koncie sześć trafień po 21 ligowych starciach.

Polski napastnik dopisał kolejne trafienie na swoje konto także dziś. Stępiński wykorzystał dobre dośrodkowanie Massimo Cody i głową umieścił piłkę w siatce. Włoskie media doceniły sposób, w który atakujący celebrował zdobytego gola. Pokazał on koszulkę kontuzjowanego kolegi z zespołu - Clauda Adjaponga.

Napastnik Lecce nie popisał się kilka minut później. Po jego błędzie wyrównującą bramkę zdobył Federico Dionisi. Włoch potwierdził również swoją skuteczność po przerwie i jego drugie trafienie przesądziło o losach meczu.

Stępiński opuścił boisko w 65. minucie, a na murawie zastąpił go Pablo Rodriguez.