Unione Sportiva Salernitana 1919 - Udinese Calcio 0-4 (0-3). Liga - 38. kolejka

22 maja na Stadio Comunale Arechi w Salerno odbył się pojedynek 38. kolejki Serie A pomiędzy drużynami Salernitany i Udinese Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Udinese Calcio 4-0.

22 maja  na Stadio Comunale Arechi w Salerno odbył się pojedynek  38. kolejki  Serie A pomiędzy drużynami Salernitany  i Udinese Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Udinese Calcio 4-0.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Gerard Deulofeu. Asystę przy golu zanotował Iyenoma Udogie.

Jedenastka Salernitany ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Udinese Calcio , zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Ilija Nestorovski.

Iyenoma Udogie wywołał eksplozję radości wśród kibiców Udinese Calcio, strzelając kolejnego gola w 42. minucie starcia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Vid Belec z zespołu Salernitany. Była to 45. minuta spotkania.

W piątej minucie doliczonego czasu Roberto Pereyra z drużyny Udinese Calcio uratował swoją jedenastkę przed stratą bramki broniąc karnego. W 45. minucie Matteo Ruggeri został zastąpiony przez Mamadou Coulibaly'ego. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w zespole Salernitany za Matteo Ruggeriego wszedł Nadir Zortea, a w jedenastce Udinese Calcio Gerard Deulofeu zmienił Lazara Samardzicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Udinese Calcio w 57. minucie spotkania, gdy Roberto Pereyra zdobył czwartą bramkę. W 58. minucie kartkę dostał Roberto Pereyra, zawodnik Udinese Calcio.

Od 63 minuty boisko opuścili zawodnicy Udinese Calcio: Iyenoma Udogie, Roberto Pereyra, Rodrigo Becao, Ilija Nestorovski, na ich miejsce weszli: Brandon Soppy, Simone Pafundi, Filip Benkovic, Riccardo Pinzi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Simone Verdiego, Emila Bohinena, Norberta Gyombera zajęli: Diego Perotti, Grigoris Kastanos, Franck Ribery. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Udinese Calcio. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.