Unione Sportiva Salernitana 1919 S.r.l. - Associazione Sportiva Roma S.p.A. 0-1 (0-1). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki Serie A, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Salernitany przegrał z AS Roma 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Comunale Arechi w Salerno. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma.

W  spotkaniu 1. kolejki  Serie A, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Salernitany przegrał  z AS Roma  0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Comunale Arechi w Salerno. Na boisku mogliśmy zobaczyć Nicolę Zalewskiego występującego w AS Roma.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna AS Roma wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 28. minucie kartkę dostał Lassana Coulibaly, piłkarz Salernitany.

Jedynego gola meczu strzelił Bryan Cristante dla drużyny AS Roma. Bramka padła w tej samej minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Salernitana: Norbertowi Gyomberowi w 39. i Grigorisowi Kastanosowi w 40. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AS Roma.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Chrisowi Smallingowi z AS Roma. W 54. minucie Grigoris Kastanos został zmieniony przez Francka Ribery'ego.

W 62. minucie Erik Botheim został zmieniony przez Diego Valencię, a za Pasquale Mazzocchiego wszedł na boisko Salomon Sambia, co miało wzmocnić drużynę Salernitany. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tammy Abraham na Nemanję Matica. W 72. minucie kartką został ukarany Nemanja Matic, zawodnik AS Roma. Trener Salernitany postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Lassanę Coulibaly'ego i na pole gry wprowadził napastnika Juliana Kristoffersena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W drugiej połowie nie padły bramki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Salernitany, natomiast zawodnikom AS Roma przyznał dwie.

Drużyna Salernitany w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół AS Roma w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.