Unione Sportiva Lecce S.p.A. - Inter Mediolan 1-2 (0-1). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki Serie A, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Lecce przegrał z Interem Mediolan 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Via del Mare. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Listkowskiego występującego w Lecce.

W  pojedynku 1. kolejki  Serie A, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Lecce przegrał  z Interem Mediolan  1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Via del Mare. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Listkowskiego występującego w Lecce.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Interu Mediolan wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sytuację bramkową stworzył Matteo Darmian.

Romelu Lukaku wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Mediolan, strzelając gola w drugiej minucie spotkania. W 21. minucie Mert Cetin został zastąpiony przez Alexisa Blina.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Federicowi Baschirottowi z drużyny Lecce. Była to 32. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Interu Mediolan.

Piłkarze Lecce nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 48. minucie Assan Ceesay wyrównał wynik meczu. Bramka padła po podaniu Federica Di Francesco.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Inter Mediolan: Marcelowi Brozoviciowi w 55. i Matteo Darmianowi w 63. minucie. Trener Interu Mediolan postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Hakana Calhanoglu i na pole gry wprowadził napastnika Edina Dżekę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lecce: Alexis Blin w 82. i Lorenzowi Colombowi w 87. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej piątej minucie spotkania wynik ustalił Denzel Dumfries. Asystę przy bramce zaliczył Lautaro Martinez.

Dwie minuty później arbiter pokazał kartkę Mortenowi Hjulmandowi z Lecce. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Zespół Interu Mediolan był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Lecce, natomiast piłkarzom Interu Mediolan pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.